Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2006 rok\Numer 01


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

KU PRZESTRODZE


    28 grudnia na Pustkowiu Północ kierująca fiatem 126p nie dostosowała prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych, skutkiem czego straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. Kobieta w wyniku tej kolizji została jedynie potłuczona.

Podwójny pech
    22 grudnia ok. godz. 14.55 na Ostrych Górach kierujący oplem corsą najechał na tył vw golfa. Kierowca vw spożył nieco alkoholu - 0,16 miligrama/l.

Tylko kolizja
    22 grudnia na drodze z Ostrzeszowa do Niedźwiedzia kierujący fiatem pandą podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego doprowadził do czołowego zderzenia z innym samochodem osobowym. Na szczęście była to tylko kolizja. Sprawcę ukarano mandatem.

Uderzył naczepą
    Mandatem ukarany został także kierowca ciężarowego renault z naczepą, który 23 grudnia, jadąc jedną z powiatowych dróg, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu i w wyniku hamowania i ruchu naczepy uderzył nią w jadącą z przeciwka scanię.

Tylko otarł boki
    23 grudnia kierujący renault 19 nie zachował ostrożności podczas wymijania jadącego z przeciwka daewoo nubiry, skutkiem czego doprowadził do otarcia boków auta.

Wybita szyba
    W nocy z 23 na 24 grudnia nieznany sprawca wybił szybę w samochodzie marki Nissan Trade na os. Zamkowym w Ostrzeszowie. Straty ok. 250zł.

Uszkodził płot w Szklarce
    26 grudnia w Szklarce Przyg. ok. godz. 8.50 nieznany sprawca wjechał w płot i uszkodził go na odcinku ok. 5m, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Straty ok. 200zł.

Uderzył w audi
    28 grudnia ok. godz. 13.00 w Ostrzeszowie na ul. Armii Krajowej i Łąkowej kierujący fordem focusem mężczyzna nie zachował ostrożności podczas jazdy i uderzył w tył audi A3 na niemieckich blachach.

Wpadli w naszym powiecie
    28 grudnia w sklepie w Rojowie młody mężczyzna poprosił o alkohol, papierosy i karty simplus i wykorzystując nieuwagę ekspedientki, nie zapłacił za towar, opuścił sklep i odszedł w nieznanym kierunku. Wezwanym policjantom udało się ustalić i zatrzymać srebrne audi, którym poruszało się trzech mężczyzn. W samochodzie znajdowały się skradzione towary. Dwóch mężczyzn osadzono w policyjnej izbie zatrzymań. Nie byli mieszkańcami naszego powiatu. Podobna kradzież miała miejsce również na terenie działania KPP w Kępnie. Ustalono, że sprawcami tamtej kradzieży byli ci sami mężczyźni co w Rojowie. Czynności w tej sprawie pod nadzorem tamtejszej prokuratury prowadzi KPP w Kępnie.

Chciał wyprasować koszulę na sylwestra?
    29 grudnia w Ostrzeszowie nieznany osobnik zabrał ze sklepu żelazko wartości 240zł i uciekł.

Złodziej w dyskotece
    W nocy z 26 na 27 grudnia w Kobylej Górze na terenie tamtejszej dyskoteki doszło do kradzieży portfela z dokumentami i gotówką. Ofiarą złodzieja padła 22-letnia kobieta. Łączna wysokości strat to ok. 230 zł.

Potrącił dziecko
    30 grudnia w Rojowie 76-letni kierujący renault talią nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, na łuku drogi wpadł w poślizg i tyłem auta potrącił przechodzące tamtędy 9-letnie dziecko. Poszkodowany z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji.

Kolizja w Turzu
    30 grudnia w miejscowości Turze kierujący fiatem cinquecento, na łuku drogi nie opanował pojazdu, wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z ciężarówką i innym samochodem osobowym.

Spokojnie w Nowy Rok
    31 grudnia spora grupa mieszkańców Ostrzeszowa witała Nowy Rok pod Basztą. W ochronę imprezy zaangażowane zostały wszystkie służby tj. Policja, Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Policjanci sekcji: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnej patrolowali w tym czasie obszar całego miasta. Obyło się bez poważniejszych incydentów. Ogólnie rzecz biorąc, pomiędzy godziną 20.00 31 grudnia 2005 i 6.00 1 stycznia 2006 odnotowano 13 różnego rodzaju interwencji policyjnych na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
26.12. Kobyla Góra. Nietrzeźwy kierowca vw golfa (0,74 miligrama/l) na terenie parkingu uderzył w tył mercedesa.
26.12. Ostrzeszów, ul. św. Mikołaja. Nietrzeźwy kierowca seata ibizy nie reagował na policyjne sygnały wzywające do zatrzymania, stracił panowanie nad autem, zjechał na prawy pas, potem do rowu, a następnie uderzył w opłotowanie posesji (0,99 miligrama/l)
26.12. Ostrzeszów, Rynek. Nietrzeźwy 46-letni rowerzysta - 1,12 miligrama/l
27.12. Ostrzeszów, ul. Łąkowa. Kierowca forda escorta - 0,69 miligrama/l

A.G.


1994 - 2007 © Borkow

"../stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">