Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 52


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

ZEBRANIE W ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

    W uroczystym, świątecznym klimacie odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła nr 2 PZERiI w Ostrzeszowie. Jest to młode Koło, bowiem 12 grudnia minęły 3 lata od jego założenia. Obecnie liczy 150 członków. Funkcję przewodniczącej pełni od początku Stanisława Gaworska-Krallmann. Ona też w swoim wystąpieniu podsumowała mijający rok, a było się czym pochwalić. Do zorganizowanych przez zarząd Koła imprez należą: podkoziołek, spotkanie z okazji Dnia Kobiet, jesienne spotkania w klubie "Madera" przy muzyce zespołu Retro II. Były też wycieczki. Ta największa do Wrocławia, gdzie zwiedzano ogród botaniczny oraz zawitano do operetki na "Księżniczkę Czardasza". Ale emeryci organizowali również krótsze wypady rowerowe, w ten sposób przez maj i czerwiec zawitali do Aniołek, Myj, Marydołu, Niedźwiedzia, wieńcząc cały cykl rajdów imprezą na Bałczynie. W sprawozdaniu zasygnalizowano także plany na rok przyszły. Była mowa o wycieczkach do Poznania i Opola, a także znacznie bliżej - do Muzeum Oświaty w Kuźnicy Grabowskiej.


    Gościem zebrania był dzielnicowy z Dzielnicy nr 2 - Radosław Szmaj. Mówił o zachowaniu bezpieczeństwa i ostrożności, szczególnie przez osoby starsze. Dzielnicowy przestrzegał przed wpuszczaniem do mieszkania obcych ludzi, radził też, co czynić w takich sytuacjach. Według zapewnień policjanta "dwójka" należy do spokojniejszych rejonów. Rzecz jasna nie brakuje drobnych przestępstw, jak choćby kradzieży rowerów czy telefonów komórkowych. Na koniec dzielnicowy odpowiadał na pytania i słuchał o sprawach, które trzeba by "załatwić".
    Przewodnicząca Koła wręczyła też dyplomy wraz z podziękowaniami za długoletni staż członkowski. Otrzymali je: Maria Bartkowiak, Teresa Jeziorna, Bolesław Kobzda, Maria Karwacka, Mieczysław Pilarczyk, Zofia Łukawska. Dziękowano również osobom i firmom pomagającym związkowi, wymieniając m.in. zarząd dzielnicy oraz zespół "Retro II".


    W świąteczny klimat wprowadziły uczestników spotkania dzieci z SP nr3. Najpierw te najmłodsze wystąpiły w przedstawieniu o tematyce szkolnej, później te nieco starsze pięknie zaśpiewały kilka nastrojowych pastorałek, zaś na ręce przewodniczącej złożyły emerytom życzenia. Nie jedyne, gdyż życzenia składali także wiceburmistrz M. Witek i przewodniczący Rady Miejskiej - E. Skrzypek. Oprócz tych tradycyjnych, przewodniczący życzył rewaloryzacji rent i emerytur.
    Już na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy podzielili się opłatkiem, życząc przy tym zdrowia i wszelkiej pomyślności.

K.J.


1994 - 2007 © Borkow

szowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">