Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 44


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Miksty w Astrze

    Na 9 par biorących udział w ostatnim, czwartkowym turnieju, aż 2/3 stanowiły pary damsko-męskie (w brydżu odwrotnie niż w życiu to układ mało popularny). Zwyciężyły pary przyjezdne - oto najlepsza trójka i osiągnięte wyniki:
    1. Grzegorz Krawczyk Polonia Kępno 56.79 %
     Marian Gasztych Polonia Kępno
    2. Zenon Gania Polonia Kępno 55.56 %
     Grzegorz Adamek Polonia Kępno
    3. Izabela Aleksandrzak WP 54.94 %
     Andrzej Aleksandrzak LEW Głubczyce
    Reszta wyników oraz historie par jak zwykle dostępne są na stronie http://jelonki.no-ip.info
    Kolejny turniej w czwartek, 3-go listopada, o godzinie 17.30 - już teraz zapraszam.
    Wcześniej - w środę - zakończy się pierwsza tura rozgrywek Ligi Okręgowej. Na bieżąco aktualizowana tabela wyników, dostępna jest również pod podanym wyżej adresem.
    Prócz lokalnych spotkań i rozgrywek ligowych - pograć będzie można w większym turnieju: 11 listopada odbędą się 5. Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wlkp. w Brydżu Sportowym. Impreza zmienia w tym roku miejsce - grać będzie się w hotelu Villa Royal, początek pierwszej z dwóch sesji o godzinie 10.00. Turniej zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix Wielkopolski, a atrakcyjną nagrodę dla najlepszej pary stanowić ma przejazd do Londynu. Prócz tego oczywiście inne nagrody pieniężne i rzeczowe.
    Nie zagrają w Ostrowie juniorzy z najmłodszej ostrzeszowskiej drużyny - brydżyści "Jelonków" otrzymali zaproszenie i w dniach 10-13 listopada reprezentować będą swój klub na Młodzieżowym Festiwalu Brydżowym o Puchar Podbeskidzia z okazji Dnia Niepodległości w Bielsku-Białej. Dla ostrzeszowskich zawodników udział w imprezie stanowić będzie okazję do "ogrania się" w gronie najlepszych, gdyż jak co roku zagra tam czołówka polskich juniorów (w wieku do 25 lat). Młodzi nie liczą na puchary - wiedzą za to, że nawet przegrywając, zyskają doświadczenie (że o prostej przyjemności grania nie wspomnę). "Niech porażka cię wzmocni" - jak w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" mówił Mahmood Zia - choć oczywiście kciuki trzymać będziemy! - Wszak brydż to sport i pomimo tego, że element przypadkowości jest w nim dużo mniejszy niż w innych dyscyplinach - zdarzyć się może wiele...

(MP)


1994 - 2007 © Borkow

strzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">