Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 44


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Kwiecisty sukces ZS nr 3

    Niezwykle owocny okazał się wrześniowy wyjazd delegacji Zespołu Szkół nr 3 w Ostrzeszowie na Słowację. Zdobyli bowiem aż dwie nagrody na wystawie kwiatowej Victoria Regia, już po raz czternasty odbywającej się w miejscowości Piestiany.


    Na imprezie prezentowały się szkoły ogrodnicze ze Słowacji, Austrii, Węgier, Czech i Polski. Można było podziwiać wszystko, co związane z kwiatami, czyli bukiety, wiązanki i wieńce na każdą okazję. Najbardziej efektowne były jednak pokazy przystrojonych kwiatami samochodów, rowerów, ciągników i specjalnych platform. Długi korowód takich pojazdów, przejeżdżający ulicami Piestian jest jedną z największych atrakcji turystycznych tej popularnej miejscowości uzdrowiskowej. W tym roku wśród uczestników korowodu znaleźli się także przedstawiciele ZS nr 3. Pokazali przybrane kwiatami auto jednej z nauczycielek. Dekorację przygotowała dwójka uczniów pod kierownictwem Ewy Śniegockiej i Anny Łukasik. Wszystkie propozycje oceniały dwie grupy jurorów - słowacka oraz czeska. Obie doceniły wkład pracy i pomysłowość uczniów ZSnr3, przyznając im nagrody pieniężne. Wygrana przeznaczona została na finansowanie działalności koła ogrodniczego działającego w tej ostrzeszowskiej szkole.
    -Braliśmy pierwszy raz udział w tej wystawie i już wiemy, że pojedziemy na każdą następną - zapowiedział dyrektor Witold Jakubczyk.


    Poprzez udział w imprezie zrealizowano kolejny punkt współpracy partnerskiej nawiązanej przez ZS nr 3 ze szkołami o podobnym profilu w czeskim Litomyślu i słowackich Piestianach właśnie. Co dalej? Szczególnie obficie zapowiada się lipiec przyszłego roku, kiedy to w Ostrzeszowie odbędą się dwie praktyki zawodowe - agroturystyczna dla Słowaków oraz ogrodnicza dla uczniów wszystkich trzech partnerskich szkół. W planach jest ponadto praktyka agroturystyczna, na jaką przedstawiciele ZS nr 3 wybrać się mają do czeskich Tatr. Mgiełką tajemnicy owiane są natomiast szczegóły wspólnego przedsięwzięcia partnerskich szkół, jakie wiosną przyszłego roku miałoby zostać zrealizowane w Ostrzeszowie.
    Będąc przy temacie wyjazdów zagranicznych uczniów ZS nr 3 należy również wspomnieć o udziale w seminarium dotyczącym problemów dziewcząt w życiu szkolnym i pozaszkolnym, które miało miejsce kilka tygodni temu w Niemczech. Co zrozumiałe, pojechały tam uczennice. Wykłady poruszające takie kwestie, jak: niedostosowanie społeczne, problemy domowe czy niepożądane ciąże wygłaszali tam prelegenci z całej Europy. Przedstawicielki Ostrzeszowa nie tylko jednak słuchały, ale też dzieliły się informacjami o tym, w jaki sposób w Polsce pomaga się dziewczętom z problemami. Dyrektor Jakubczyk wyraził nadzieję, że efektem tego wyjazdu będą zaproszenia na kolejne podobne wydarzenia.

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

szowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">