Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 31


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna





Zmiana trenera

    Ze względu na chęć skonsolidowania lokalnej społeczności sportowej, w porozumieniu z dotychczasowym trenerem Kolendą, nastąpiła zmiana na stanowisku trenerskim pierwszej drużyny Victorii. Byłego trenera zastąpił Wojciech Czech, który od nowego sezonu rozpocznie pracę z piłkarską drużyną okręgówki. Na stanowisku trenerskim juniorów starszych pozostaje Dariusz Szczepaniak.
    Wojciech Czech jest ostrzeszowianinem, byłym zawodnikiem III-ligowej Ostrovii III-ligowego Lignomatu Jankowy. Grał także w Ostrzeszowie (również jako grający trener). Jest pełen entuzjazmu i chęci budowania zespołu opartego na młodzieży i zawodnikach miejscowych. Zapytałem go o plany na najbliższy sezon.


    "Jestem trenerem dopiero od 5 dni. Nie mam więc pełnego rozeznania co do ostatecznego składu. Chcę podkreślić, że będę się starał stworzyć drużynę przede wszystkim na bazie zawodników miejscowych i młodych. Powracają więc do drużyny: Kozica, Franikowski, Augustyniak, M. Czech. Zawodnicy, którzy grali w poprzedniej rundzie, pozostaną w klubie, a za rok zobaczymy, co dalej. Na pierwszą rundę zakładam miejsce w środku tabeli".
    Na pytanie, czego obawia się najbardziej, Wojciech Czech odpowiedział:
    "Niczego, gdybym miał jakieś obawy, nie przyjąłbym tej funkcji".
    - Czy w kręgu zainteresowań nowego trenera Victorii są zawodnicy np. z Grabowa, Mikstatu Doruchowa czy Kraszewic?
    - Nie, ci zawodnicy mnie nie interesują, stawiam na takich piłkarzy, którzy będą autentycznie chcieli grac w piłkę w Ostrzeszowie i z Ostrzeszowem są związani. Jeśli będę wychwytywał zawodników ze wspomnianych miejscowości, to tylko młodych, a teraz w Grabowie, Doruchowie czy Ajaxie Rojów grają raczej "emeryci i renciści". W najbliższy czwartek będę już miał wiedzę, jakimi zawodnikami będę dysponował. Dodam jeszcze, że nowym kierownikiem drużyny został Henryk Augustyniak.
    Czas pokaże, czy polityka trenera Czecha przyniesie oczekiwane rezultaty. A może nowy duch, zapał i entuzjazm oraz lokalny patriotyzm sprawią, że Victoria po I rundzie znajdzie się nie w środku, ale na górze tabeli. Życzymy jej tego z całego serca.

    Pierwszy mecz nowego trenera (Victoria Ostrzeszów - Olimpia Brzeziny), rozegrany w sobotę 30 lipca, zakończył się wynikiem 2:1.

sm


1994 - 2007 © Borkow

rzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">