Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 23


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

POD DYKTANDO KOBYLOGÓRZAN

    Dyktando w Kobylej Górze, organizowane przez trzy polonistki z tamtejszego gimnazjum - Radosławę Zawieję, Ewę Szwacką - Mazurkiewicz i Agatę Marczak, ma już kilkuletnią tradycję. Tym razem organizatorki zaprosiły do udziału również gimnazja spoza naszego powiatu. Na propozycję odpowiedziały dwa kępińskie oraz gimnazjum z Mikorzyna. Pozostali uczestnicy reprezentowali szkoły z naszego powiatu: z Grabowa, Siedlikowa, oba gimnazja ostrzeszowskie i oczywiście gimnazjum z Kobylej Góry. Każda ze szkół mogła zgłosić do udziału w dyktandzie dwoje uczniów. Zwykle byli to reprezentanci wyłonieni w drodze wcześniejszych eliminacji. Ponadto, co również jest tradycją tegoż konkursu, dyktando pisały osoby dorosłe.


    Jak zwykle treść dyktanda do łatwych nie należała, było za to dłuższe niż w latach ubiegłych i stanowiło opowiastkę o ekscentrycznej ekshrabinie. Najlepiej z tekstem poradziła sobie Joanna GABRYSIAK z Kobylej Góry, popełniając nieco mniej błędów niż reprezentantki jednego z gimnazjów kępińskich: Dominika GUDRA i Monika MAMCZAK. Wśród osób dorosłych wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach. Najlepszym nauczycielem - polonistą okazała się Gabriela GRZESIK - nauczycielka SP w Kobylej Górze. Z kolei pośród pozostałych osób dorosłych zwyciężyła (nie po raz pierwszy) dyrektorka kobylogórskiego gimnazjum - Ewa KUBIAK.
    Zwycięzcom gratulujemy bezbłędnego (prawie) pisania. Można mieć nadzieję, że w przyszłym roku ekipy przyjezdne przygotują się na tyle dobrze, iż będą skutecznie rywalizować z kobylogórzanami.

K.J.


1994 - 2007 © Borkow

wski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">