Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 22


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Wywieźli i pobili
    19 maja w Bierzowie czterech ostrzeszowian przy użyciu siły zabrało do swojego samochodu marki Ford mieszkańca Kobylej Góry. Mężczyzna został następnie wywieziony do lasu i pobity. Sprawcy zostali ujęci. 27 maja Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru miejscowych funkcjonariuszy Policji.

Darmowe tankowanie
    23 maja na stacji benzynowej Statoil w Ostrzeszowie doszło do kradzieży. Niezidentyfikowany mężczyzna zatankował swój pojazd ponad 30 litrami paliwa, po czym po prostu odjechał. Wartość strat przekroczyła 100 zł.

Ukradł z głodu?
    25 maja w Komorowie dotychczas nieustalony sprawca włamał się do sklepu spożywczego, skąd dokonał kradzieży artykułów żywnościowych. Sprawca dostał się do budynku, wyłamując drzwi wejściowe.

Złodzieje rowerów
    W okresie od 25 do 28 maja w Ostrzeszowie miały miejsce aż cztery kradzieże rowerów. Ginęły one m.in. na ul. Zamkowej. Straty wynosiły od 200 do 400 zł.

Teraz sobie połowi
    25 maja w Ostrzeszowie na ul. Kwiatowej miało miejsce włamanie do jednego z garaży. Po wybiciu okna sprawca wszedł do środka i ukradł sprzęt wędkarski wartości 600 zł.

Elektrokradzieże
    25 maja w Rogaszycach dokonano kradzieży ok. 1.200 m linii energetycznej. Straty oszacowano na 460 zł. Podobne zdarzenie zaistniało w nocy z 27 na 28 maja na obszarze podległym Nadleśnictwu Kobyla Góra, gdzie nieznany sprawca ukradł ok. 700 m przewodów energetycznych. Łączna suma strat wyniosła 500 zł.

Spanikował?
    26 maja w Ostrzeszowie na ul. Zamkowej nieznany sprawca uszkodził swoim samochodem bok stojącego tam fiata 126p i odjechał z miejsca zdarzenia.

Złamał drzewo i uciekł
    26 maja w Ostrzeszowie na ul. Piastowskiej obok Szkoły Podstawowej nr 2 mieszkaniec Ostrowa Wlkp. uderzył swoim samochodem w przydrożne drzewo łamiąc je, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Sprawca został zatrzymany.

Ofiara przerwała milczenie
    27 maja KPP w Ostrzeszowie przyjęła zgłoszenie o pobiciu, jakie miało miejsce 23 kwietnia przy lokalu "Oaza" w Kobylej Górze.

Niezidentyfikowany maluch
    29 maja KPP w Ostrzeszowie została anonimowo powiadomiona o tym, że na trasie pomiędzy Bukownicą i Książenicami leży przewrócony fiat 126p. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze nie zastali nikogo. Pojazd zabezpieczono celem wykonania stosownych czynności, w tym przede wszystkim ustalenia jego właściciela. Warto dodać, że na samochodzie znajdowały się dwie różne tablice rejestracyjne.

Bez wyklepania się nie obędzie
    29 maja w Ostrzeszowie na ul. gen. Sikorskiego kierująca hyundaiem mieszkanka Dolnego Śląska, wykonując manewr cofania, przodem pojazdu uderzyła w barierkę, uszkadzając błotnik oraz zderzak.

Bliskie spotkanie
    29 maja w Torzeńcu kierujący fiatem 126p zjechał na lewy pas ruchu, doprowadzając do bocznego zderzenia z nadjeżdżającą z przeciwka mazdą kierowaną przez mieszkańca Konina, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych czynności ustalono sprawcę, którym okazał się mieszkaniec Opola.

Zaparkowali w rowie
    29 maja w Mielcuchach, kierujący toyotą corollą mieszkaniec Kuźnicy Grabowskiej, wjechał do przydrożnego rowu. Jak się później okazało, zarówno on, jak i jego pasażer byli nietrzeźwi (odpowiednio 0,68 i 0,94 miligrama/litr).

Nietrzeźwi na drogach powiatu
23.05. Niedźwiedź, kierowca samochodu, 0,98 miligrama/litr
25.05. Ostrzeszów, ul. gen. Sikorskiego, rowerzysta, 0,88 miligrama/litr
26.05. Doruchów, 33-letni rowerzysta, 1,19 miligrama/litr
26.05. Ostrzeszów, rowerzysta, 0,84 miligrama/litr

Ł.Ś.


1994 - 2007 © Borkow

stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">