Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 22


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Antyschematy 2005: Uwolnili swoje marzenia

"Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć i zrodziła się nadzieja
trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne, na gorącym się sparzyć, z deszczu pobiec pod rynnę
trzeba marzyć.
Wiem, że to trudne.
Nie dziś, nie jutro, ale kiedyś może się zdarzyć,
że wstanę z wózka i pójdę w góry zobaczyć to, czego nie widziałem
trzeba marzyć."

    Te słowa Dariusza Janickiego można bez wątpienia uznać za myśl przewodnią spotkania integracyjnego Antyschematy, którego siódma już edycja odbyła się 19 maja w Ostrzeszowie. Imprezie przyświecało bowiem hasło "Uwolnij swoje marzenia".


    Wszystko przebiegało zgodnie z obowiązującym od lat scenariuszem. Uczestnicy wydarzenia zgromadzili się w Środowiskowym Domu Samopomocy, a następnie radosną, kolorową kolumną przeszli pod Ratusz, gdzie w imieniu organizatorów powitał ich kierownik MGOPS Grzegorz Rycerski.
    -Myślę, że w gorącej atmosferze sportowej rywalizacji, występów oraz innych zaplanowanych atrakcji miło spędzimy cały dzisiejszy dzień - powiedział i, jak się później okazało, miał rację.


    Po wystąpieniach gości nastąpiło otwarcie wystawy prezentującej dorobek artystyczny, głównie w postaci prac plastycznych, placówek opieki społecznej z terenu powiatu ostrzeszowskiego. Nikogo, komu dane było zetknąć się z taką twórczością, nie trzeba przekonywać o jej wartości. Jednym z najbardziej widowiskowych momentów tegorocznych Antyschematów było symboliczne uwolnienie marzeń przez wszystkich uczestników. Odbyło się to poprzez wypuszczenie w powietrze kilkuset baloników, które na chwilę dosłownie przysłoniły niebo nad ostrzeszowskim Rynkiem.
    Po oficjalnej inauguracji, uczestnicy imprezy wrócili do ŚDS-u, gdzie oddawali się wszelkiego rodzaju rozrywkom. Miłośnicy sportowej rywalizacji toczyli zacięte boje na trasie slalomu czy w konkursie rzutów do celu. Artystyczne dusze chwyciły natomiast w dłonie przybory plastyczne i na zawieszonych na płocie kartkach tworzyły rysunki ukazujące ich największe marzenia. Na wielu pracach widoczny był zdecydowany sprzeciw wobec wojny. Wiele działo się też na scenie. Serię występów rozpoczął recital Gabrieli Przygody, która zaśpiewała kilka znanych wszystkim przebojów, po raz pierwszy towarzysząc sobie przy tym grą na gitarze. Później do akcji przystąpiła młodzież z obu ostrzeszowskich gimnazjów. "Jedynka" przygotowała występ zespołu muzycznego, zaś "dwójka" pokaz taneczny. Ciepło przyjęto również występ Dużych Serc z DDPS. Strzałem w dziesiątkę okazał się punkt programu zatytułowany "Słynne duety", w którym na estradzie łączyli swoje siły opiekunowie i ich podopieczni. Swoje reprezentacje wystawiły domy pomocy społecznej z Kochłów i Kobylej Góry, WTZ z Kuźnicy Grabowskiej i Ostrowa Wlkp. oraz ŚDS z Ostrzeszowa. Za sprawą zaangażowania sponsorów, biorąc udział w powyższych działaniach można było liczyć na nagrody.


    W tegorocznych Antyschematach brali udział przedstawiciele 21 placówek. Bardzo silnie reprezentowany był powiat ostrzeszowski, ale jak zwykle nie zabrakło także gości spoza jego granic (Raszewy, Odolanów, Jarocin, Pleszew, Osiek, Ostrów Wlkp. i Krotoszyn).

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">