Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 22


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Okiem "młodej artystki", czyli wspomnienia z widowiska muzycznego.

    Przygotowania do tegorocznych występów w ramach "Drzwi otwartych" w Gimnazjum nr2 w Ostrzeszowie trwały już od początku drugiego półrocza. Praca została podzielona między 4 nauczycieli i kilka grup (przede wszystkim tanecznych). Czasami tworzyły je po prostu klasy (a raczej ich żeńska część), a czasem grupy mieszane, które tworzyli uczniowie różnych klas oraz grupy damsko - męskie.


    Na początku wydawało nam się, że temat jest trudny - głównie lata 70. Ostatecznie nasze widowisko muzyczne otrzymało tytuł "Najtrudniejszy pierwszy krok". Wystąpiły w nim gwiazdy lat 70. Za kulisami było prawdziwe "szaleństwo". Łącznie na scenie wystąpiło ponad 90 artystów, a prowadzące przebierały się kilka razy (Martyna aż 10). Tempo występu było bardzo duże i niektórzy z ledwością zdążyli zmienić strój, a czasami wychodzili na scenę bez butów. Atmosfera jednak była wspaniała. Jeden pomagał drugiemu się przebierać, a kilka osób od dziewczyn z kółka tanecznego nauczyło się nawet tańczyć cza- czę i walca.
    Na scenie czuliśmy się dobrze, choć na trzecim występie (dla rodziców) zmęczenie dawało nam już w kość. Rok temu było łatwiej - bo krócej.
    Jedną z sytuacji, które na pewno będziemy pamiętać, był wypadek Oli, która poślizgnęła się na "oleju" z maszyny produkującej dym i tym sposobem ostrzegła przed niebezpieczeństwem całą resztę (niestety, podobny incydent powtórzył się na kolejnym występie, tym razem jednak w wydaniu Ani).
    Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i gratulacje oraz wsparcie Rady Rodziców, dzięki której mieliśmy piękne i kolorowe stroje. Przekazujemy też podziękowania nauczycielom, którzy nas przygotowali: p. D. Kierecie, p. W. Ciemnej, p. V. Grzesiak i p. G. Golanowskiemu oraz p. A. Wenckowi za przygotowanie prezentacji multimedialnej, p. M. Kali za wszelką pomoc, a p. J. Bojszczakowi za cierpliwość.
    Kto nie widział naszego widowiska muzycznego, ma jeszcze okazję je obejrzeć 20 czerwca br. o godz. 17.30 w kinoteatrze "Piast". Serdecznie zapraszamy!

Paulina Kłobuch
uczennica 3 kl. Gimnazjum nr 2


1994 - 2007 © Borkow

szowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">