Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 17


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Jak kamień z... ciężarówki
    18 kwietnia w Ostrzeszowie z jadącej al. Wojska Polskiego ciężarówki spadł kamień, który uderzył w jadącą za nią toyotę. Na szczęście zakończyło się tylko na zbiciu przedniej szyby samochodu osobowego.

Peugeotem w barierkę
    18 kwietnia w Bledzianowie, na drodze w kierunku miejscowości Kozły, kierujący peugeotem z przyczepką nagle zjechał na pobocze, a następnie uderzył w betonową barierkę. Kierowca i jego pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Kolizja w Niedźwiedziu
    18 kwietnia w miejscowości Niedźwiedź, na łuku drogi w kierunku Ostrzeszowa, doszło do kolizji z udziałem mercedesa i renault.

Kradzież "blach"
    18 kwietnia w Doruchowie nieustalony sprawca dokonał kradzieży tablic rejestracyjnych z fiata ducato.

Nieostrożny boxer
    19 kwietnia w Kaliszkowicach Kaliskich kierujący peugeotem boxerem nie zachował należytej odległości od wyprzedzanego przez siebie fiata ducato i doprowadził do zderzenia pojazdów lusterkami. Sprawdzę kolizji ukarano mandatem.

Złodzieje rowerów
    19 kwietnia w Ostrzeszowie na os. Zamkowym nieznany sprawca dokonał kradzieży damskiego roweru wartości ok. 350 zł. Tego samego dnia do bardzo podobnego zdarzenia doszło na ul. Norweskiej. Wartość skradzionego tam jednośladu oszacowano na 200 zł.

Już go mają
    20 kwietnia funkcjonariusze KPP w Ostrzeszowie zatrzymali i przewieźli do aresztu śledczego osobę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Kępnie.

Nie ustąpił na rondzie
    20 kwietnia w Ostrzeszowie, na rondzie przy ul. Kolejowej kierujący volkswagenem golfem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu daewoo lanosowi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Internetowe oszustwo
    W okresie pomiędzy 16 marca i 20 kwietnia doszło do oszustwa internetowego, którego ofiarą padł mieszkaniec Ostrzeszowa. Na aukcji Allegro zakupił on parę firmowego obuwia sportowego. Pomimo, że przesłał oferentowi należność w kwocie 125 zł, towaru nie otrzymał.

Znowu te lusterka
    21 kwietnia w Bukownicy kierujący volkswagenem golfem podczas wykonywania manewru wymijania doprowadził do zderzenia lusterkami z oplem astrą. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Sprzedał wódkę nieletniemu
    21 kwietnia w jednym z prywatnych sklepów spożywczo-przemysłowych na terenie powiatu ostrzeszowskiego sprzedawca dopuścił się przestępstwa, sprzedając osobie nieletniej wódkę. W sprawie tej wykonano czynności procesowe.

Staranowane seicento
    22 kwietnia w Ostrzeszowie, na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Piastowskiej na kierowanego przez kobietę fiata seicento najechał samochód ciężarowy.

Był góral, nie ma górala
    22 kwietnia w Ostrzeszowie na ul. Grunwaldzkiej miała miejsce kradzież roweru górskiego wartości ok. 1.000 zł.

Ukradł kołpaki
    22 kwietnia w Ostrzeszowie na ul. Przemysłowej nieznany sprawca z zaparkowanego tam audi ukradł 4 sztuki kołpaków.

Leśna kradzież
    W okresie od 2 lutego do 23 kwietnia na jednej z działek leśnych w powiecie ostrzeszowskim nieustaleni dotąd sprawcy dokonali wycinki i kradzieży 80 sztuk sosny wartości 1.500 zł.

Złodziej-szlifierz
    W nocy z 22 na 23 kwietnia w miejscowości Zajączki nieznany sprawca po wybiciu szyby dostał się do budynku gospodarczego jednej z tamtejszych firm, skąd zabrał szlifierkę kątową wartości 500 zł.

Nie wyhamował przed sarną
    23 kwietnia w Głuszynie wprost pod nadjeżdżającego volkswagena passata wybiegła sarna. Efektem zderzenia są uszkodzenia samochodu.

Po pijaku w płot
    23 kwietnia, w jednej z miejscowości w naszym powiecie, kierujący hyundaiem zjechał nagle z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca pojazdu z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Jak się okazało, główną przyczyną zdarzenia była jego nietrzeźwość (0,87 miligrama/litr).

Nie ma właściciela, złodzieje grasują
    W okresie 20-24 kwietnia w Zmyślonej Ligockiej z jednego z tamtejszych domków letniskowych skradziono m.in. radioodtwarzacz Sony, wiatrówkę, walizkę oraz płyty CD. Straty oszacowano na ok. 820 zł.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
19.04. Kaliszkowice Kaliskie, kierujący volkswagenem passatem, 1,28 miligrama/litr
24.04. Morawin, kierujący fiatem 126p, 1,25 miligrama/litr

Ł.Ś.


1994 - 2007 © Borkow

pt>