Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 17


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Tytuł wicemistrzów dla juniorów UKS "Piast" Ostrzeszów

    Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Południowej Wielkopolski w kategorii juniorów to turnieje, które można zaliczyć do jednych z ostatnich każdego pingpongowego sezonu w cyklu imprez tenisa stołowego organizowanego przez OZTS Kalisz.


    Mistrzostwa te stanowią dla niektórych juniorów ostatnie zawody tuż przed wstąpieniem w wiek seniorski. Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa przyniosły już w ponaddziesięcioletniej karierze młodych ostrzeszowskich zawodników wiele medali.
    W tym roku zespołowa rywalizacja juniorów Południowej Wielkopolski odbyła się w Taczanowie. Barw UKS "Piast" Ostrzeszów bronili: Kamil Giwerski (ZS nr 2 Ostrzeszów), Paweł Mularczyk (LO Ostrzeszów) i Tomasz Jaguźny (Gimnazjum Grabów). Nasi młodzi gracze zaprezentowali się bardzo dobrze, awansując do finału mistrzostw. W ostatniej swej grze z zespołem UKS "Czwórki" Jarocin musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 3:1. Ostatecznie, zajmując drugie miejsce, zdobyli tytuł wicemistrzów Południowej Wielkopolski. Na uwagę zasługuje fakt, iż dwóch z trzech naszych juniorów pozostanie jeszcze w następnym sezonie w tej samej kategorii, a więc szanse medalowe nadal pozostają.
    Natomiast Indywidualne Mistrzostwa juniorów miały miejsce w Zdunach. W mistrzostwach spośród prawie sześćdziesięciu sklasyfikowanych zawodników w tej kategorii wiekowej miało prawo startu tylko szesnastu najlepszych po trzech turniejach klasyfikacyjnych. W kończących zawodach juniorskich tego sezonu bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Giwerski. Zajmując trzecie miejsce, zdobył na koniec swojej juniorskiej kariery brązowy medal. Gratulujemy. Nieco słabiej zagrał Paweł Mularczyk, który sklasyfikowany został na dziesiątej pozycji.

Łukasz Ceglarek


1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">