Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 17


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

III Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej: Festiwal dla najmłodszych

    10 kwietnia już po raz trzeci najmłodsi mieszkańcy ziemi grabowskiej mieli okazję zaprezentować swoje wokalne uzdolnienia podczas Gminnego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. W imprezie, tradycyjnie zorganizowanej przez Przedszkole Sióstr Salezjanek, uczestniczyło tym razem blisko 30 dzieci w przedziale wiekowym 3 - 6 lat.


    Przed rozpoczęciem konkursowych występów wspólną modlitwą, poprowadzoną przez siostrę Teresę Kokiel, zebrani w grabowskim Domu Strażaka uczcili pamięć Jana Pawła II. Śmierć Papieża Polaka była zresztą przyczyną odwołania imprezy tydzień wcześniej. Jako pierwsi przed publiczność wyszli laureaci Festiwalu sprzed roku: Piotr Kulig i Martyna Gotfryd. Oboje przebrnęli również etap powiatowy i pojechali na regionalny do Kalisza. Ciekawe, czy ich sukces powtórzą tegoroczni zwycięzcy? Prezentacje oceniało jury w składzie: burmistrz Edmund Geppert, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Brodowicz, siostra Leokadia Kozłowska oraz dwóch muzyków: Łukasz Burzała i Grzegorz Golanowski. Konferansjerkę powierzono natomiast parze gimnazjalistów: Beacie i Przemkowi. Trochę szkoda, że kilkoro przedszkolaków znajdujących się na liście uczestników nie dotarło na Festiwal. Być może niektórzy z nich stracili w ten sposób szansę zdobycia jednej z nagród ufundowanych przez radę rodziców przy Przedszkolu Sióstr Salezjanek, GOK i burmistrza. Jurorom najbardziej przypadła do gustu piosenka "W fabryce czekolady" zaśpiewana przez 5-letnią Aleksandrę Nawrot. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Haręża ("Zuzia"), a trzecie Dagmara Burzała ("Śmieciu, precz"). Przyznano też trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymały: Marika Puchała, Magda Stempin i Kasia Janicka.


    Organizatorzy Festiwalu postanowili nawiązać do ciągle przeżywanego okresu wielkanocnego i zaprosili gościa specjalnego. Był nim wielki królik z koszem, w którym znajdowały się losy. Każdy z uczestników po zakończeniu występu wyciągał jeden taki los, a w przerwie przed ogłoszeniem werdyktu dowiadywał się, jaki fant wylosował. Festiwal stał się ponadto okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole Sióstr Salezjanek. Godne podkreślenia jest to, że impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Grabowa i okolic.

Ł. Śmiatacz


1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">