Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 14


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

KU PRZESTRODZE


    28 marca w Grabowie n. Prosną 33-letni kierowca bmw nagle stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. W efekcie doszło do dachowania. Kierowca i pasażer zostali przewiezieni do szpitala.

Kradzież górala
    W okresie od 21 do 25 marca w Rojowie, podczas nieobecności właściciela nieznany sprawca włamał się do szopy zlokalizowanej na terenie jednego z gospodarstw rolnych. Łupem złodzieja padł rower górski wartości ok. 500 zł.

Dziura przyczyną wypadku
    25 marca na trasie z Marcinek do Perzowa, w wyniku wjechania z nadmierną prędkością w dziurę, kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem i bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna doznał obrażeń ciała.

Kolejowi złodzieje
    26 marca policjanci zatrzymali renault bus przewożące pocięte szyny kolejowe. Jak się okazało, zostały one skradzione na terenie podległym komisariatowi w Grabowie n. Prosną. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 35 i 30 lat (obaj byli nietrzeźwi). Nie udało się natomiast ująć ich wspólników, poruszających się samochodem nieustalonej marki, jadącym przed zatrzymanym busem.

Płot ofiarą wandali
    W nocy z 27 na 28 marca nieznani sprawcy dokonali uszkodzenia betonowego opłotowania jednej z posesji w Bukownicy. Straty oszacowano na 200 zł.

Zasypany seat
    29 marca w Doruchowie źle zabezpieczony żwir przewożony przez tatrę zsunął się na przednią szybę seata ibizy, uszkadzając ją. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem.

Okradali maluchy
    W nocy z 28 na 29 marca w Bukownicy z fiata 126p skradziono telefon komórkowy, radioodtwarzacz oraz kurtkę na łączną kwotę ok. 850 zł. Podobne zdarzenie miało miejsce z 29 na 30 marca w Kaliszkowicach Kaliskich, kiedy z "malucha" zniknął radioodtwarzacz wartości ok. 500 zł. Tym razem jednak już następnego dnia udało się ustalić sprawców kradzieży.

Nie zauważył optyka?
    31 marca w Ostrzeszowie na ul. Targowej kierujący volkswagenem busem w trakcie wymijania innego pojazdu uderzył w drzwi sklepu optycznego.

Sarna kontra mercedes
    2 kwietnia w Kobylej Górze na drodze w kierunku Ligoty przed mercedesa nagle wybiegła sarna. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległa przednia szyba pojazdu.

Uderzył i uciekł
    2 kwietnia w miejscowości Chlewo w zaparkowanego obok posesji seata toledo uderzył fiat 126p. Sprawca oddalił się z miejsce zdarzenia. W sprawie tej prowadzone są obecnie czynności wyjaśniające.

Wycięli i ukradli
    3 kwietnia w Zmyślonej Ligockiej na uprawie leśnej znajdującej się przy gospodarstwie rolnym dokonano wycięcia i kradzieży ok. 15 sztuk drzewek sosny. Straty oszacowano na ok. 1.500 zł.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
25.03., Turze, 26-letni kierowca volkswagena golfa, 1,14 miligrama/litr
29.03., Ostrzeszów, ul. Wierzbowa, kierujący fordem fiestą, 1,12 miligrama/litr
01.04., Marszałki, 46-letni kierowca fiata cinquecento, 0,55 miligrama/litr
02.04., Doruchów, 54-letni rowerzysta, 1,02 miligrama/litr
02.04., Książenice, 40-letni kierowca skody octavii, 1,34 miligrama/litr

Ł.Ś.


1994 - 2007 © Borkow

.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">