Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 12


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

DARIA KUCHARSKA WŚRÓD NADZIEI OLIMPIJSKICH

    W środę, 16 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu nasza młoda zawodniczka DARIA KUCHARSKA - lekkoatletka startująca w barwach LKS ORKAN Ostrzeszów, odebrała nagrodę za zajęcie IX miejsca w XXXIV edycji Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna.


    Daria ma 14 lat i jest uczennicą Gimnazjum w Doruchowie. Biegi trenuje od 3 lat. Twórcą jej sukcesów był nieodżałowany Jerzy Makles, który niestety nie doczekał tej radosnej uroczystości. Jednak pamiętano o nim podczas rozdania nagród i minutą ciszy uczczono Jego pamięć.
    Daria to prawdziwy talent, dziewczyna pracowita i zaangażowana w uprawianie średnich dystansów. Miejmy olimpijską nadzieję, że przed młodą zawodniczką jeszcze wiele takich radosnych chwil, będących ukoronowaniem jej systematycznej pracy, wspartej wielkim i nieodzownym talentem.
    Nagrodę dla Darii stanowiła pamiątkowa taca z wygrawerowanym życiorysem patrona - dr. Karola Hoffmanna, olimpijczyka w skoku wzwyż z Berlina (1936r.). Hoffmann był znakomitym trenerem, dydaktykiem i działaczem sportu wielkopolskiego oraz krajowego. To on w latach 1957-1963 stał się współtwórcą słynnego Wunderteamu. Dzieło Hoffmanna jest kontynuowane przez tych, którym nieobce są ideały trenerskie i wychowawcze.
    Podczas uroczystej gali Darii towarzyszył jej obecny trener - Bogusław Kokoszko.

/red./


1994 - 2007 © Borkow

zowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">