Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 01


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

KU PRZESTRODZE - Winny, bo nietrzeźwy    30 grudnia w Ostrzeszowie na skrzyżowaniu ulic al. Wojska Polskiego i Kościuszki, kierujący motorowerem marki Romet, skręcając w lewo z ul. Kościuszki w ulicę Pogodną, wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym fordem sierrą, w wyniku czego doszło do czołowo - bocznego zderzenia pojazdów. Kierujący motorowerem był trzeźwy. Doznał, podobnie jak pasażerka, obrażeń ciała. Natomiast kierujący fordem sierrą znajdował się w stanie nietrzeźwości 0,65miligrama/litr (1,3 promila). Kierujący motorowerem wymusił pierwszeństwo przejazdu (popełnił wykroczenie), natomiast kierujący fordem sierrą popełnił przestępstwo (prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości).

Nie ustąpił pierwszeństwa
    27 grudnia w Grabowie na ul. Ostrzeszowskiej mężczyzna kierujący daewoo wymusił pierwszeństwo na kierującym samochodem audi, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Pasażerkę audi z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Potrącił i uciekł
    27 grudnia w Ostrzeszowie przy ul. Łąkowej nie ustalony dotąd pojazd potrącił przechodzącą przez jezdnię (na pasach) 19-letnią dziewczynę. Kierujący poruszający się pojazdem koloru białego lub niebieskiego, oddalił się z miejsca zdarzenia. Dziewczyna została przewieziona do szpitala na obserwację.

UWAGA
    Bardzo proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny kobietę, która 27 grudnia 2004r. (poniedziałek) o godz. 16.10 odprowadziła pod dom w Ostrzeszowie przy ul. Zaułek, poszkodowaną w wypadku opisanym wyżej, moją córkę. Tel. 0506 040 285; 0506 040 286 lub Komenda KPP, tel. 997

Za blisko
    29 grudnia w Ostrzeszowie na ul. Piastowskiej, kobieta kierująca skodą fabią nie zachowała wymaganej odległości od omijanego fiata cinquecento i zahaczyła o otwarte drzwi fiata CC, z którego wysiadał 63-letni mężczyzna. Kierujący trzeźwi, sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

Potrącenie na ul. Armii Krajowej
    29 grudnia w Ostrzeszowie na ul. Armii Krajowej kierująca samochodem potrąciła 47-letniego pieszego, znajdującego się w stanie nietrzeźwości 1,05 miligrama/litr. Po udaniu się funkcjonariuszy KPP na miejsce zdarzenia, zatrzymano w/w nietrzeźwego mężczyznę, który oddalał się z miejsca kolizji. Pieszy nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

Włamanie do forda
    W nocy z 30 na 31 grudnia pomiędzy godzinami 23.00 - 10.00 nieznany sprawca włamał się do forda escorta zaparkowanego na osiedlowym parkingu. Z samochodu złodziej zabrał radioodtwarzacz samochodowy sony. Straty - 950zł.

Skradziono 2 portfele
    31 grudnia zgłoszono dwie kradzieże portfeli. Jedna z nich miała miejsce w Ostrzeszowie, druga - w Mikstacie. W obu przypadkach skradzione zostały pieniądze oraz dokumenty (prawa jazdy, karty bankomatowe).

Citroenem do rowu
    31 grudnia policja została powiadomiona o leżącym przy trasie w Kobylej Górze citroenie ZX. W toku czynności ustalono kierującego pojazdem, który nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. W wyniku utraty panowania nad pojazdem wjechał do rowu. Osób rannych nie było.

Niezdecydowany kierowca
    1 stycznia w Siedlikowie, kierujący polonezem sygnalizował skręt w lewo, a następnie zatrzymał samochód i zaczął cofać, uderzając w opla omegę stojącego za nim na pasie ruchu. Kierujący oplem był trzeźwy, natomiast kierowca poloneza nietrzeźwy - 0,97 miligrama/l (1,94 promila).

Porzucony fiat
    1 stycznia za Marcinkami (w kierunku na Perzów) został porzucony na drodze uszkodzony fiat 126p. Samochód stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ustalono, że kierowca uderzył przodem tego auta w drzewo, a następnie się oddalił. Trwają czynności w tej sprawie.

Kradł i wpadł
    W grudniu ubiegłego roku w komunikatach policyjnych kilkakrotnie pojawiła się informacja o włamaniach do domków jednorodzinnych. Sprawca stosował podobną metodę działania - wypychał okno balkonowe lub piwniczne, wchodził do mieszkania, skąd kradł złoto, pieniądze, telefony komórkowe. Po szóstym włamaniu mężczyznę udało się zatrzymać. Jest to mieszkaniec woj. dolnośląskiego, w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu, mężczyzna ten został tymczasowo aresztowany.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
1.01. Kuźnica Grabowska, godz. 3.30. 28-letni kierowca mazdy - 1,07 miligrama/l
1.01. Ostrzeszów, os. Zamkowe. Kierujący audi na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. 21-letni mężczyzna okazał się nietrzeźwy - 0,82 miligrama/l

A.G.


1994 - 2007 © Borkow

.4u.pl/cgi-bin/s.cgi-i=czasostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">