Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 01


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

MISTRZOWSKIE OSIĄGNIĘCIA OSTRZESZOWSKICH KICKBOKSERÓW

    Gdyby wziąć pod uwagę rangę odnoszonych sukcesów, to nie umniejszając osiągnięciom innych sportowców, wypadałoby przyznać, że właśnie grupa kickbokserów, trenujących w Ostrzeszowie i występujących pod firmą ZPM Poprawa, wiedzie w naszym sporcie prym. Te najbardziej istotne ostrzeszowscy kickbokserzy zawdzięczają Mariuszowi Ziętkowi. On to właśnie zdobył w kwietniu Puchar Polski, zaś w kilka miesięcy później został Mistrzem Polski na zawodach w Koszalinie. Udziałem Mariusza są także międzynarodowe sukcesy. W rozgrywanych w październiku Mistrzostwach Europy w czarnogórskim Monte Negro zdobył brązowy medal. Zresztą gdyby nie układy sędziowskie (obecne również w tym sporcie), to byłoby złoto. Sukcesy Ziętka cieszą, a w tym roku pewnie będą następne gdyż przystąpi do obrony mistrzowskich tytułów.
    Duży udział w rozkwicie kickboxingu na naszym terenie ma trener mistrza - Zbigniew Radomski. On też od marca prowadzi w Ostrzeszowie szkółkę, gdzie swoje zainteresowanie tym sportem rozwija ponad 30 młodych kickbokserów. Ich sukcesy, osiągnięte w minionym roku, pozwalają sądzić, że Mariusz nie pozostanie osamotniony w walce o medale. Już po trzech miesiącach od rozpoczęcia treningów czterech młodzików z Ostrzeszowa uczestniczyło w Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Krakowie. Dwóch z nich wróciło z medalami: R. Radomski zdobył dwa tytuły mistrza Polski, zaś wicemistrzostwo i brązowy medal przypadło W. Puszmanowi. Z kolei całkiem niedawno pisaliśmy o sukcesie juniora Kamila Wawrzyniaka, który na Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył srebro w full-kontakcie. Jak na kilka miesięcy istnienia sekcji, 5 medali Mistrzostw Polski, to naprawdę znaczące osiągnięcie. Trzeba tu wspomnieć o wsparciu, jakiego młodej sekcji kickboxingu udziela p. Zdzisław Poprawa z Kobylej Góry. W planach panów Radomskiego i Poprawy jest zorganizowanie w tym roku kolejnej gali bokserskiej w Ostrzeszowie, być może połączonej z obroną pasów mistrza świata przez Mariusza Ziętka. Wspomina o tym również sam zawodnik, podsumowując miniony rok.


Mariusz Ziętek podczas spotkania świątecznego w starostwie ostrzeszowskim.

    "Myślę, że 2004 r. mogę zaliczyć do udanych. Przywiozłem trzy medale - brązowy z Mistrzostw Europy oraz złote z Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W 2005 r. chcę popróbować swych sił w boksie. Mamy szansę dostać się do kadry olimpijskiej. Chciałbym też, by zorganizowano tutaj galę kickboxingu, gdzie mógłbym uczestniczyć i bronić zdobytych tytułów mistrza świata. A może jeszcze zdobyć do kolekcji pas innej federacji."
    Serdecznie tego Mariuszowi i wszystkim ostrzeszowskim kickbokserom u progu 2005r. życzę.

K. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">