Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 01


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Blues Navigator czyli polski John Lee Hooker w Ostrzeszowie

    7 stycznia 2005 r. w ostrzeszowskim kinoteatrze Piast po raz kolejny ze sceny popłynie blues. Będzie to pierwsze w nowym roku muzyczne święto, a zarazem 10. już edycja koncertów organizowanych przez p. Gerarda Urbana, ostatnio wspierana także przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury. Tym razem organizatorzy zadbali, aby gwiazdą tego szczególnego jubileuszowego wydarzenia była formacja Coolish Blues Session.


    Zespołowi przewodzi Adam Kulisz - postać niczym z innej planety, osoba nieprzeciętna, obdarzona dużą ilością dobrego humoru, a zarazem tak autentyczna i czująca bluesa jak mało kto w Polsce. Frontman Coolish Blues Session jest obecny na bluesowej scenie od 1986 roku, kiedy to z zespołem Old River Blues Band wystąpił na dużej scenie Rawa Blues Festival. W roku 1987 powtórzył ten sukces z formacją Czarni-Czarni. W kolejnych latach występował jeszcze z grupami Stereo Blues Boys, Black & The River, oraz solo pod pseudonimem Gerard Kalczer Korzyniec.
    Coolish Blues Sesssion zarówno na płycie, jak i na żywo prezentuje głęboko osadzoną w bluesie muzykę, bardzo spójną stylistycznie, rozkołysaną bluesem i boogie. Niewątpliwym atutem tych kompozycji są bardzo świeże, w większości bardzo pogodne i żartobliwe teksty Adama Kulisza, który, jak mało kto w Polsce, potrafi zharmonizować tekst napisany w języku ojczystym z czarną bluesową muzyką.
    Adam wydał kilka lat temu własnym sumptem dwie płyty (Bluesidła, Blues Korzyńca), a materiał zawarty na płycie "Boogieman", wydanej w kwietniu 2004, to kalejdoskop utworów od najstarszych kompozycji po pozycje premierowe. Adama Kulisza w nagraniu tym wspierali: Marek Drobny (bas), Błażej Chwieralski (perkusja) oraz Wojciech Smorąg (instr. klawiszowe). Koncertowy skład Coolish Blues Session uzupełnia dodatkowo Łukasz Sojka, gitarzysta zespołu Voodoolunch, oraz znakomity harmonijkarz Krzysztof Konopka. W takim też składzie zespół nagrał kolejną płytę pt. "Blues Navigator live in Harenda". Premiera przewidziana jest na wiosnę 2005 roku. Trzeba również dodać, iż gościem specjalnym nagrania był jeden z najlepszych harmonijkarzy w kraju - Michał Cielak Kielak, grający m.in. z "Szulerami" oraz współpracujący z wieloma muzykami i grupami zaliczanymi do czołówki polskiego bluesa (Jaromi, Blues Flowers, Magda Piskorczyk, Kasa Chorych, Blues Menu, Double Six, Doktor Blues itd.). Jeżeli już o płytach mowa, to z pewnością kolejną gorącą pozycją będzie materiał nagrany w październiku ub. r. w Ostrzeszowie podczas koncertu dedykowanemu wspaniałemu muzykowi Jerzemu "Kawie" Kawalcowi. Płyta sygnowana jest przez Jarosława Jaromiego Drażewskiego oraz Michała Cielaka Kielaka, wsparta przez gitarę i harmonijkę Adama Kulisza oraz bas Sebastiana Ceglarka.
    Pochlebne recenzje ich występów na festiwalach Rawa Blues czy Ku Przestrodze oraz wielu innych koncertów klubowych udowadniają, że Coolish Blues Session to sprawdzona kapela koncertowa. "Chopy" (chłopcy) obiecali dać z siebie wszystko podczas koncertu, aby zapewnić nam dobrą zabawę, a wiem, że jak "Ślązaki" coś powiedzą, to tak się stanie.
    Band można także przedstawić w nieco krótszy sposób:
    - czasem żartobliwe, czasem całkiem poważne i prawdziwe, świetne teksty napisane i zaśpiewane przez genialnego gitarzystę, harmonijkarza i w ogóle multiinstrumentalistę
    - zawodowa sekcja rytmiczna, w której perkusja gra, a nie dudni, a głęboki i wyrazisty bas daje niezłego kopa
    - harmonijka i harmonijkarz powodujące ciarki na plecach
    - klawisze, za którymi palce i oczy nie nadążają, a dźwięki z nich docierające powodują niezłą jazdę
    - kowboj grający na gitarze to w Polsce naprawdę mało spotykane zjawisko !
    Coolish Blues Session 7 stycznia w Ostrzeszowie !!!
    Uwaga! Zespół cały czas powtarza, iż dotychczas najlepszym koncertem, jaki dali, był występ w Warszawie. Może brać bluesowa z Ostrzeszowa postara się, by koncert ten zapisał się głęboko w pamięci nie tylko naszej, jako dawka naprawdę dobrej Muzyki, ale także w pamięci zespołu? Udowodnimy, że nie tylko w stolicy jest prawdziwa publiczność gorąco reagująca na pozytywne dźwięki płynące ze sceny ! Do zobaczenia...

Kfiatek


1994 - 2007 © Borkow

sostrzeszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">