Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2005 rok\Numer 01


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Jasełka w Szkole Podstawowej w Potaśni

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Potaśni już 19 grudnia wprowadzili w świąteczny nastrój swych najbliższych. W niedzielne popołudnie w sali OSP w Zajączkach odegrali bożonarodzeniowe jasełka. Tegoroczne znacznie różniły się od wystawionych we wcześniejszych latach. Nie było to tradycyjne przedstawienie z betlejemską szopką, Marią, Józefem i malutkim Dzieciątkiem. Nie było również Trzech Króli składających pokłon Jezusowi. Akcja inscenizacji została umiejscowiona we współczesności w zwyczajnym polskim domu tradycyjnej rodziny. Mali aktorzy pokazali przedświąteczną krzątaninę i harmider towarzyszący przygotowaniom do świąt. Jednak najistotniejszy był fakt, iż zwrócili naszą uwagę na to, co najważniejsze, na to, o czym często zapominamy - prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia - radość z powodu narodzenia Jezusa, którą wyrazili pięknym śpiewem kolęd.
    Księdzu proboszczowi Stefanowi Szkaradkiewiczowi oraz licznie zebranym mieszkańcom wsi przedstawienie bardzo się podobało.
    Tradycją szkoły jest to, że po jasełkach można zakupić stroiki na świąteczne stoły wykonane przez dzieci. Również w tym roku cieszyły się one dużym zainteresowaniem.
    Ogromnej radości uczniom i pracownikom szkoły dostarczyło wydanie płyty z wierszami i kolędami w wykonaniu członków zespołu Magiczne Nutki, działającego w naszej szkole. Było to możliwe dzięki uprzejmości panów: Artura Drzewieckiego i Jurka Bojszczaka. Po przedstawieniu wielu gości skorzystało z możliwości zakupienia płyty, która na pewno uprzyjemni im święta i wprawi w cudowny, magiczny nastrój.

Hanna Bogaczyk


1994 - 2007 © Borkow

wski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">