Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 38


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna





997

Ku przestrodze


    6 września w Mąkoszycach, na drodze do Sycowa, 34-letnia kobieta kierująca Polonezem wykonała skręt w lewo, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym prawidłowo z przeciwnej strony samochodem dostawczym marki Mercedes Vito, kierowanym przez 33-letniego mężczyznę. Kierująca Polonezem i jadący z nią 3-letni chłopiec zostali ranni, w związku z czym przewieziono ich do szpitala w Ostrzeszowie. Kobietę po opatrzeniu - skaleczeń zwolniono do domu, a dziecko pozostało w szpitalu na obserwacji.

Kolizje w Turzu i Kobylej Górze
    6 września w Turzu kierujący Citroenem Saxo uderzył w prawidłowo wyprzedzającą Skodę Fabię. Po godz. 9.00 w Kobylej Górze, tego samego dnia, kierujący Skodą Octavią podczas cofania uderzył w Poloneza. Sprawców ukarano mandatem karnym.

Włamanie do remizy w Morawinie
    6 września policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu w Morawinie do remizy strażackiej, (prawdopodobnie w nocy z 4 na 5 bm.) Nieznany sprawca skradł ok. 50 l paliwa, metalowy kanister oraz 30-litrowy zbiornik plastikowy i inny sprzęt strażacki. Łączne straty ok. 4000zł na szkodę Urzędu Gminy w Doruchowie.

Stłuczka w Potaśni
    6 września w Potaśni przed godz. 19.00, w rejonie skrzyżowania, kierujący Fiatem 126p w trakcie wyprzedzania uderzył w skręcającego w lewo Poloneza Trucka. Kierowca Poloneza był trzeźwy. Od kierowcy Fiata pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Ciężarówka uderzyła w Mazdę
    8 września w Ostrzeszowie na al. Wojska Polskiego kierujący Jelczem, podczas włączania się do ruchu z pobocza, przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia z jadącą z przeciwka Mazdą. Kierowcy obu aut byli trzeźwi.

Okradziona w sklepie
    8 września ok. godz. 11.00, w sklepie Polo Market w Ostrzeszowie nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę kobiety, skradł jej m.in. telefon komórkowy Nokia 3510. Straty ok. 200zł.

Zajechał drogę
    8 września ok. godz. 16.40 w Grabowie Wójtostwie, kierujący VW Golfem podczas skręcania w lewo zajechał drogę kierującej Mazdą kobiecie. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Fałszywe 100zł
    9 września w punkcie kasowym na terenie Ostrzeszowa ujawniono banknot 100zł, który miał znamiona falsyfikatu.

Zarysował lakier
    9 września na ul. Zamkowej na parkingu przy Baszcie w Ostrzeszowie nieznany sprawca zarysował lakier na pokrywie silnika samochodu marki Toyota. Straty ok. 230zł.

Przewrócił się na drodze
    10 września w Książenicach, na drodze do Grabowa, 63-letni rowerzysta prowadzący rower przy drodze, prawdopodobnie stracił równowagę i przewrócił się, przez co doznał uszkodzeń ciała. Został przewieziony do szpitala. W szpitalu pobrano mu krew do badania na zawartość alkoholu.

Wtargnął na jezdnię
    10 września ustalono, że w Ostrzeszowie na ul. Kościuszki, idący lewym poboczem w kierunku Kobylej Góry mężczyzna, gwałtownie skręcił w prawo i wtargnął na jezdnię pod jadący samochód osobowy marki Daewoo. Kierowca samochodu był trzeźwy. Potrąconego mężczyznę przewieziono do szpitala na obserwację.

Mercedesem w drzewo
    11 września w Racławicach kierująca Mercedesem, na prostym odcinku drogi (prawdopodobnie na skutek zaśnięcia za kierownicą), zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzyła w drzewo. Kobietę przewieziono do szpitala.

Oplem w płot
    11 września w Parzynowie kierujący Oplem, podczas skręcania nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze i uderzył w płot. Kierowcę i jego pasażerkę przewieziono do szpitala.

Kolizja na Niezłomnych
    11 września w Ostrzeszowie na ul. Niezłomnych kierujący Mercedesem, podczas cofania, uderzył w bok zaparkowanego Renault Clio. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Seatem w schody
    W nocy z 11 na 12 września w Ostrzeszowie na al. Wojska Polskiego kierujący Seatem Ibizą zjechał na lewe pobocze i uderzył w schody na prywatnej posesji. Kierowca auta był nietrzeźwy - 0,73 miligrama/l. Ranny w wypadku został pasażer Seata.

Kolizja na ul. Piastowskiej
    12 września w Ostrzeszowie na ul. Piastowskiej kierujący Fiatem 126p nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i uderzył w innego Fiata, kierowanego przez kobietę, która wykonywała prawidłowo manewr skrętu w lewo. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.

Boczne zderzenie w Palatach
    12 września w Palatach 19-letni kierowca Forda Oriona na prostym odcinku drogi, nieprawidłowo wyprzedzając VW Transportera, doprowadził do bocznego zderzenia pojazdów. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
6.09. Bałdowice. 45-letni rowerzysta - 1,12 miligrama/l
7.09. Ostrzeszów, ul. Sportowa. 34-letni rowerzysta - 0,71 miligrama/l
7.09. Ostrzeszów, ul. Sikorskiego. 45-letni rowerzysta - 1,72 miligrama/l
8.09. Ostrzeszów, ul. Wiejska. 28-letni rowerzysta - 0,53 miligrama/l
11.09. Niedźwiedź. Kierowca Fiata 126p - 1,38 miligrama/l
11.09. Palaty. Kierowca Opla Corsy - 1,57 miligrama/l
11.09. Potaśnia - Rowerzysta - 0,81 miligrama/l

A.G.


1994 - 2007 © Borkow

pt>