Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 38


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Wspomnienie z wakacji, czyli rowerowych eskapad ciąg dalszy...

    30 sierpnia 2004 roku zebrała się grupa członków PTTK, aby omówić odbyte imprezy.
    Jednym z rajdów, który odbył się w ramach działalności Koła Rowerowego "Osirek" przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ostrzeszowie, był "Rajd Integracyjny". 19 czerwca wzięło w nim udział 20 osób. W ciągu dwóch dni kolarze przemierzyli trasę liczącą łącznie 132 km. Rozpoczynała się ona w Ostrzeszowie, wiodła przez Bralin, Grębanin, Bolesławiec do malowniczego Chróścina. Nie była to tylko jazda rowerem, ale również zwiedzanie ciekawych miejsc.
    Zagorzali kolarze opracowali sobie sami trasę, wybierali nieznane i nie wyznaczone szlaki. Wyruszyli 3 lipca br. W rajdzie tym pod nazwą "V Trójbój Nowoczesny" wzięło udział kilkanaście osób. Celem był Grabów n/Prosną, do którego dotarli w pocie czoła, pokonując dwa najwyższe wzniesienia gmin: Doruchów i Mikstat. Na miejscu czekało na nich pyszne ciacho i aromatyczna kawa w harcówce, przygotowane przez jedną z uczestniczek rajdu. Ci mniej odporni przejechali w sumie 40 km, jednak niektórzy, szukając wrażeń, wykręcili pedałami aż 94 km. To nie lada wyczyn.
    Udział w rajdach to nie tylko wyczynowa jazda rowerem, ale i miłe spędzenie wolnego czasu, aktywny wypoczynek, poznanie interesujących zakątków oraz integracja z nowymi ludźmi. Czasem można też "załapać się" na smakowity kąsek. Spróbujcie wziąć udział w jednym z rajdów, bo naprawdę warto.

Opracowała Magdalena Sobol


    Za tydzień relacja z 43 Ogólnopolskiego Rajdu "Jesień Chopinowska"

1994 - 2007 © Borkow

owski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">