Czas Ostrzeszowski

  » Czas Ostrzeszowski\2004 rok\Numer 04


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

SZKOLNA WIGILIA - tradycyjnie, ale inaczej

    W ostatnim dniu nauki przed świąteczną przerwą teatr "POWSINOGA" przy SP w Marszałkach, pod kierunkiem Mirosławy Marciniak, zaprezentował czniom, nauczycielom i zaproszonym gościom sztukę pt. "Eksperymentalne jasełka"
    Narzekania Marii na fakt, że od dwóch tysięcy lat zawsze lądują w jakiejś szopie, pomimo że wybudowano tyle wspaniałych domów, a na dodatek bez żadnej opieki medycznej, wywołały troskę i zakłopotanie Józefa, który stwierdził, że jak świat światem. a jasełka jasełkami, to takiej kapryśnej Marii nikt nie widział.
    Trzej Królowie zostali tylko ze złotem, bo mirrę i kadzidło zjedli wół z osłem, który stwierdził, że najeść to się nie najadł, ale oddech po takiej kolacji to ma całkiem przyjemny.
    Te i wiele innych dowcipnych zwrotów wywoływało uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych oraz uznanie dla umiejętności młodych aktorów z klasy szóstej.
    Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły burmistrz Grabowa n. Prosną życzył zdrowia, uśmiechu i radości z osiąganych sukcesów, a wszystkie dzieci obdarował słodyczami.
    Aby tradycji stało się zadość, samorząd uczniowski obdzielił zebranych opłatkami i przy melodiach kolęd uczniowie - z uczniami, nauczycielami, burmistrzem łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia "wesołych Świąt" oraz zwykłego ludzkiego szczęścia.

    Wszystkim uczniom, rodzicom oraz przyjaciołom Szkoły Podstawowej w Marszałkach samych sukcesów, pomyślnych wiatrów, genialnych pomysłów, zdrowia i szczęścia w Nowym Roku życzą dyrektor szkoły i nauczyciele.

Edward Kędzia


1994 - 2007 © Borkow

eszowski&r=ns.gif" tppabs="http://stat.4u.pl/cgi-bin/s.cgi?i=czasostrzeszowski&r=ns" width="1" height="1">