» Numer 50


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

FUTBOL W MISTRZOWSKIM WYDANIU "SPRAWNYCH RAZEM"

    Halowa piłka nożna w powiecie ostrzeszowskim zdobywa coraz większą popularność. Dzięki pięknym sportowym obiektom w Ostrzeszowie i Kobylej Górze jest możliwość rozgrywania również w okresie zimowym meczów piłkarskich oraz organizowania imprez rangi ogólnopolskiej. Właśnie taką imprezą były zorganizowane po raz drugi w Ostrzeszowie Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Towarzystwa "Sprawni Razem". Przez dwa dni (6-7 XII) na wspomnianych obiektach toczyło boje 16 drużyn z 13 województw (3 województwa wystawiły dwie reprezentacje). Losowanie gier z podziałem na cztery grupy nastąpiło 5 grudnia. Potem wszystko potoczyło się zgodnie z ustaleniami organizacyjnymi. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły podczas niedzielnych pojedynków rozegranych w Ostrzeszowie. W czołowej ósemce znalazły się dwie drużyny z Wielkopolski. Pierwszy zespół, po remisie (3:3) z reprezentacją z Mazowsza, dopiero w rzutach karnych wywalczył piąte miejsce. Trochę jednostronny przebieg miał mecz o trzecią lokatę. Ubiegłoroczny mistrz, województwo kujawsko-pomorskie, nie dał większych szans rywalom z Warmii i Mazur, zwyciężając 4:1. Emocje sięgnęły zenitu w meczu finałowym. Na parkiecie pojawiła się drużyna z Podkarpackiego i drugi zespół z Wielkopolski. Sympatia kibiców była po stronie Wielkopolan, wśród których grał też ostrzeszowianin - Mateusz Kawa. Jednak po zaciętej walce spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1 dla woj. podkarpackiego. Później nastąpiło rozdanie nagród. Te najcenniejsze, z rąk przedstawicieli władz powiatu, MiG Ostrzeszów i stowarzyszenia "Sprawni Razem", otrzymały najlepsze drużyny i zawodnicy turnieju.


    Halowe Piłkarskie Mistrzostwa Polski "Sprawni Razem" organizacyjnie i sportowo przygotowane zostały bardzo dobrze.
***
    Po zakończeniu turnieju poprosiłem o krótką wypowiedź trenera zwycięskiego zespołu Zbigniewa Łączaka oraz jedynego uczestnika z Ziemi Ostrzeszowskiej - Mateusza Kawę.


Z. ŁĄCZAK (nauczyciel z Mielca):
    "Impreza pięknie zorganizowana. Od trzech lat nasz zespół zajmuje medalowe miejsce. Chłopcy są z kilku szkół województwa podkarpackiego. Cieszę się, że przy odrobinie szczęścia popartego ambicją i pewnymi już umiejętnościami stanęliśmy na najwyższym podium. Gdybyśmy jeszcze mogli częściej się spotykać i popracować nad różnymi wariantami gry, wtedy nasze zwycięstwo byłoby bardziej przekonujące, zwłaszcza że w piłce halowej do końca nie można być pewnym wyniku."

M. KAWA (uczeń ZS nr 1 w Ostrzeszowie, mieszkaniec Szklarki Przygodzickiej):
    "W ubiegłym roku zajęliśmy siódme miejsce, w tym było znacznie lepiej. Cieszę się z tego powodu, jak również z 9 strzelonych bramek. Gdy jeszcze poprawię kondycję, to przy niezłej technice gry mam szansę spełnić swoje marzenie i zostać dobrym piłkarzem."

KOŃCOWA KLASYFIKACJA MISTRZOSTW POLSKI (6 najlepszych województw)
    1.PODKARPACKIE I, 2. WIELKOPOLSKIE II, 3. KUJAWSKO-POMORSKIE, 4. WARMIŃSKO-MAZURSKIE, 5. WIELKOPOLSKIE I,6. MAZOWIECKIE

    Najlepszy zawodnik turnieju: Grzegorz ZAWIERUCHA (woj. podkarpackie I)


    Najlepszy strzelec: Tomasz CIESIÓŁKA (woj. wielkopolskie II) - 18 bramek
    Najlepszy bramkarz: Mariusz GROBLICA (woj. wielkopolskie II)

W. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow