» Numer 49


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

SONDA CZASU - Życzenia do złotej rybki

Janina Kabat
Specjalista ds. samorządu   Przede wszystkim, żeby być zdrową. Inne to zgoda w rodzinie i pieniądze, aby móc jakoś żyć. Mam kilka życzeń, które już mi się spełniły, np. wyszłam za mąż, mam dwoje dzieci, wnuczkę. Na te nadchodzące mikołajki, gdybym miała poprosić złotą rybkę o spełnienie jednego życzenia, to chciałabym, żeby moja wnuczka była zdrowa. Dla mnie w tej chwili jej zdrowie jest najważniejsze. Być może rybka spełni to życzenie.

Anna i Waldemar Krząstkowie
Inżynierowie środowiska   Chcielibyśmy przeprowadzić się do swojego domu, który właśnie remontujemy i mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli w nim zamieszkać. Natomiast naszym najskrytszym życzeniem jest jak najszybsze uzyskanie suplementów do dyplomów i wyjazd za granicę. Nie mamy pracy, a być może tam ją znajdziemy. Jak byliśmy narzeczeństwem, to wtedy marzyliśmy, by być już ze sobą na stałe i to nam się spełniło - jesteśmy małżeństwem. Oprócz tego chcieliśmy skończyć jakieś ciekawe studia - i to też nam się udało.

Krzysztof Janikowski
Projektant   Przyznam się szczerze, że nie skorzystałem jeszcze z usług złotej rybki. Ale mam takie życzenie na zbliżające się mikołajki. Otóż razem z żoną szukamy w Ostrzeszowie mebli dla wnuczka i mam nadzieję, że je w końcu znajdziemy. Natomiast takie główne życzenie to posiadanie jeszcze lepszego samochodu. Oj! Gdyby taka złota rybka była, to już złożyłbym u niej zamówienie. Życzenia, które mi się spełniły? W okresie młodzieńczym bardzo chciałem ożenić się z pewną panią i tak też się stało. Teraz jest moją żoną. Myślę, że jak się czegoś pragnie, to na pewno się spełni, zrealizuje. Trzeba w to mocno wierzyć.

Teresa Jaźwiec
Uczennica ZS nr 1   Takim osobistym życzeniem, które chciałabym, aby mi się spełniło w te mikołajki, jest wyjazd za granicę. Najbardziej chciałabym pojechać do ciepłych krajów. A inne marzenia to skończyć szkołę, zdać maturę, oczywiście dostać się na wymarzone studia. Marzenie, które mi się już spełniło? Kiedyś chciałam zająć drugie albo trzecie miejsce w jakimś konkursie i to mi się udało osiągnąć. Był to konkurs plastyczny. Wierzę w to, że życzenia się spełniają, ale człowiek też musi się o to sam postarać.

Kazimierz Giel
Nauczyciel ZS nr 1   Jest takie życzenie. Niestety nie ujawnię go, ponieważ powinno się je zachować dla siebie, żeby nie zapeszyć. Jest ono związane ze sportem i nic więcej nie powiem. Jedno marzenie już mi się spełniło, a było to zdobycie przez mojego zawodnika mistrzostwa Polski. A takie prywatne marzenie to jeszcze się nie zrealizowało. Trzeba trochę poczekać. Wszystko się okaże w najbliższym czasie. Jak najbardziej wierzę, że życzenia się spełniają.

Rozmawiała J. Krzyżanek
Fot. R. Pala


1994 - 2007 © Borkow