» Numer 49


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

Kolizja na Pogodnej
    24 listopada w godzinach wieczornych w Ostrzeszowie na ul. Pogodnej kierujący Polonezem Truckiem podczas cofania uderzył w przód stojącego Opla Omegi. Kierowca Poloneza był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym.

Oplem w drzewo
    24 listopada w Kotowskiem przed jadącego w kierunku Oleśnicy Opla Vectrę wyjechał z polnej drogi nieoświetlony rowerzysta. W celu uniknięcia zderzenia, kobieta kierująca Oplem zjechała na prawe pobocze, a następnie uderzyła w drzewo. Szczęśliwie udało się jej uniknąć poważnych obrażeń.

Skradziono Audi A8
    25 listopada policja została powiadomiona o kradzieży granatowego Audi A8 na niemieckich tablicach, zaparkowanego przed prywatną posesją.

Mannem w Ursusa
    25 listopada w Siedlikowie kierujący samochodem marki Mann uderzył w wyjeżdżający z drogi gruntowej ciągnik marki Ursus. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

Ciężarówką w Mercedesa i Daewoo
    25 listopada przed godziną 17.00 kierujący samochodem ciężarowym marki Renault na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i uderzył w Mercedesa i Daewoo oczekujące na zmianę świateł. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Transitem do rowu


    26 listopada w Kobylej Górze kierująca Fordem Transitem na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwległe pobocze, a następnie, koziołkując, wjechała do rowu. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby, które przewieziono do szpitala.

Kradzież w Olszynie
    26 listopada w Olszynie nieznany sprawca po wybiciu szyby w oknie, wszedł do prywatnego mieszkania skąd skradł pieniądze i komputer.

Wymusił pierwszeństwo
    27 listopada w Siedlikowie kierujący Oplem Corsą włączając się do ruchu, wymusił pierwszeństwo na kierującej Fiatem 126p. W wyniku zdarzenia ranna została kobieta kierująca Fiatem.

Chyba zbytnio szarżował
    27 listopada kierujący Seatem Ibizą na ul. Grunwaldzkiej w Ostrzeszowie nie zachował środków ostrożności podczas jazdy. Chcąc uniknąć zderzenia z prawidłowo zaparkowanym Oplem Corsą, odbił w lewo i uderzył w lewy bok autobusu Jelcz z którym się wymijał oraz zarysował drzwi Opla. Sprawca był trzeźwy i został ukarany mandatem karnym.

Nietrzeźwy nie udzielił pierwszeństwa
    28 listopada w Niedźwiedziu nietrzeźwy mężczyzna (0,92 miligrama/l) kierujący Fiatem 125p podczas skręcania w lewo z drogi głównej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Toyotą Cariną 27-letniemu mężczyźnie. W wyniku zderzenia ranna została pasażerka Toyoty i sprawca zdarzenia - kierowca Fiata. Samochód rozpadł się na części.

Piesi pod kołami samochodów
    29 listopada w miejscowości Kotowskie kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes potrącił idącego środkiem jezdni mężczyznę. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca Mercedesa był trzeźwy. Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia w Parzynowie, gdzie 49-letni mężczyzna wtargnął nagle pod koła Skody Favorit. I w tym wypadku pieszy trafił do szpitala.

Nietrzeźwi na drogach powiatu
25.11. Ostrzeszów, ul. Kaliska - rowerzysta - 1,15 miligrama/l
28.11. Grabów, ul. Kaliska. 43-letni rowerzysta - 0,64 miligramy/l
28.11.Grabów, ul. Ostrzeszowska. 32-letni rowerzysta - 1,26 miligrama/l
28.11.Jelenie. Nietrzeźwy kierowca - 0,98 miligrama/l
29.11.Ostrzeszów, ul. Daszyńskiego. 21-letni rowerzysta - 0,61 miligrama/l

A.G


1994 - 2007 © Borkow