» Numer 48


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

DOBRY LOT - UDANY SEZON

    W sobotę 15 listopada na uroczyste zakończenie gołębich lotów w 2003 r. przybyli członkowie sekcji Ostrzeszów I. Blasku spotkaniu dodawał fakt, iż tegoroczne loty przypadły w 70-rocznicę powstania ZHGP, o czym przypominał na wstępie, prezentując krótką historię Związku, prezes sekcji p. Zenon Cegła. Także w tym roku hodowcy z Ostrzeszowa i okolic utworzyli drugą sekcję, co w przyszłości, przy większej liczebności hodowców, pozwoli ziścić marzenia o powstaniu Oddziału Ostrzeszów. Tym razem członkowie sekcji I Ostrzeszów, których w obecnej chwili jest 46, cieszyli się z tegorocznych sukcesów. Najlepsi, jak zawsze, otrzymali piękne puchary i dyplomy. Wręczali je prezes Z. Cegła, sekretarz Marek Kasprzak i skarbnik Czesław Weszka.


Mistrzowie: J. Maciejewski i R. Nawrot (loty gołębi dorosłych) i M. Daszczyk (loty gołębi młodych).

    Jak wszyscy podkreślali, sezon był trudny, ale dość udany. Nie zanotowano większych strat, choć niektórzy hodowcy jeszcze dziś wypatrują swych skrzydlatych przyjaciół. Odbyło się 14 lotów gołębi dorosłych i 6 - gołębi młodych. Szczególnie udany rok miał JAROSŁAW MACIEJEWSKI najstarszy (stażem) hodowca 70 gołębi, który razem z Ryszardem Nawrotem - współhodowcą i szwagrem, zdobył tytuły: mistrza sekcji w lotach gołębi dorosłych, mistrza w kat. C i D i wicemistrza w kat. A i B. Jego dwie samiczki były najlepsze zarówno w sekcji, jak i oddziale, i zostaną zaprezentowane na ogólnopolskiej wystawie.
    "Tak udanego sezonu jeszcze nie miałem - mówi p. Jarosław. Wszystkie tytuły mistrzowskie dedykuję mojej żonie, bo gdy ja w sezonie pięć godzin dziennie pracuję w gołębniku, ona wykonuje za mnie obowiązki domowe. Wdzięczny muszę być także Darkowi Skoczylasowi, który, wyjeżdżając za granicę, odstąpił mi swoje najlepsze gołębie. Po skrzyżowaniu z gołębiami p. Gintera Weissa udało mi się wyselekcjonować skrzydlatą drużynę trudną do pokonania, zwłaszcza w długich lotach. Potwierdza to lot 700 km do Ibenhüren, gdzie z 10 wysłanych gołębi 7 zjawiło się w odstępie 4 minut, zajmując pięć czołowych miejsc."
    Równie szczęśliwy jest zapewne MIROSŁAW DASZCZYK z Rzetni, który zdobył tytuł mistrzowski w lotach gołębi młodych. O swej pasji mówi: "Z miłością do gołębi człowiek się rodzi. W sekcji jestem od 3 lat. W hodowli mam 80 szt. gołębi młodych i 60 szt. dorosłych. Tegoroczne początki były niezbyt dla mnie udane, dopiero lot do Nowego Tomyśla był przełomowy i pozwolił mi na ostateczny sukces."


    Wszystkim hodowcom życzymy, by w przyszłym roku gołębie lotowały jeszcze lepiej, szczęśliwie powracając do swych właścicieli.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - SEKCJA OSTRZESZÓW I
Loty gołębi dorosłych:
1. Jarosław MACIEJEWSKI i Ryszard NAWROT - mistrz
2. Józef MARKIEWICZ - I wicemistrz
3. Paweł STOLPERT - II wicemistrz
4. Zbigniew ŁOPATA i syn - przodownik
5. Czesław ŁOPATA - przodownik
6. Franciszek NOWAK - przodownik
7. Mirosław DASZCZYK - przodownik
8. Piotr KALEJA - przodownik
9. Zenon CEGŁA - przodownik
10. Jerzy KUBIAK - przodownik
Loty gołębi młodych:
1. Mirosław DASZCZYK - mistrz
2. Jacek LIPIŃSKI - I wicemistrz
3. Ryszard ZAREMBA - II wicemistrz
4. Paweł STOLPERT - przodownik
5. Zbigniew ŁOPATA i syn - przodownik
6. Jerzy KUBIAK - przodownik
7. Franciszek NOWAK - przodownik
8. Eugeniusz KIEŁBASA - przodownik
9. Tomasz RAK - przodownik
10. Piotr KALEJA - przodownik

W. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow