» Numer 46


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

997

KOLIZJE
    Już od początku tygodnia ostrzeszowscy policjanci mieli wiele pracy. W poniedziałek 3 listopada w godzinach popołudniowych w miejscowości Turze miała miejsce kolizja. Kierujący Polonezem mężczyzna nie dostoswał prędkości do panujących warunków drogowych, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem Audi. Sprawca otrzymał mandat. Dzień później kolejna stłuczka, ale tym razem w Ostrzeszowie na ul. Powstańców Wielkopolskich. 19-latek kierujący Fiatem 127p na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym Fiatem Cinquecento. Kierowcy byli trzeźwi, ale sprawca za nieuwagę dostał mandat.

Pechowy czwartek
    Również 4 listopada, tym razem w Rojowie. 18-letni mężczyzna jadący Citroenem zlekceważył warunki panujące na drodze i przy wyjściu z łuku w prawo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, przejechał przez rów i po dachowaniu zatrzymał się na łące. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznali kierowca oraz pasażerowie (17-letnia dziewczyna i mężczyzna lat 20).
    Tego samego dnia w miejscowości Grabów Pustkowie doszło do poważnego wypadku. Opel Omega na prostym odcinku drogi uderzył w lewy bok rozrzutnika obornika, doczepionego do ciągnika rolniczego. W wyniku zderzenia ciągnik zjecha na lewy pas ruchu, gdzie został uderzony przez Toyotę jadącą z przeciwnego kierunku. Obrażeń ciała doznał kierowca Opla.

Nietrzeźwi na drogach powiatu:
07.11 Ostrzeszów, rowerzysta, 0, 96ml/l
09.11 Ostrzeszów, ul. Grunwaldzka, rowerzysta, 1,28ml/l
10.11 Mąkoszyce, mężczyzna lat 22 kierujący Oplem Kadettem, 0,99ml/l

J.K.


1994 - 2007 © Borkow