» Numer 44


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

XXIII BIEG WARCIAŃSKI

    Pod patronatem PKOL odbył się 19 października w Kole XXIII Bieg Warciański. Nie zabrakło byłych olimpijczyków na czele z Marią Kwaśniewską-Maleszewską. Przybyła też Krystyna Krzyszkowiak, wdowa po naszym słynnym olimpijczyku Zdzisławie Krzyszkowiaku, którego imieniem od tego roku nazwano warciański bieg. Start do biegu nastąpił w Chełmie n/Nerem, niedaleko Koła. Chwilę prędzej, zgodnie z corocznym zwyczajem, przy pomniku pomordowanych w czasie okupacji Żydów, złożono wiązankę kwiatów. Potem już gromada biegaczy podążyła w stronę Koła. Do pokonania mieli atestowany dystans 10 km. Lekki wiatr był tym razem sprzymierzeńcem zawodników. Na mecie w Kole pierwszy zameldował się Rafał Wójcik ze "Sportingu" Międzyzdroje. Do mety przybiegło 211 biegaczy, w tym trzech reprezentujących powiat ostrzeszowski. Najlepszym z nich okazał się Marian Świtoń, który wydaje się być u szczytu tegorocznej formy. Uzyskany wynik 33.59 min. uplasował go na 22 miejscu w klasyfikacji ogólnej i 2 miejscu w kategorii wiekowej. Włodzimierz Juszczak był 47 z czasem 36.33 min., a Hieronim Matysiak z Kobylej Góry przybiegł jako 142, uzyskując czas 44.18 min.
    W ramach imprezy rozegrano także 18 Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i osób współpracujących z mediami. Niżej podpisany zajął w tej klasyfikacji 3 miejsce.
    Kolejny raz okazało się, że bieg warciański swą renomę uzyskał poprzez sprawną organizację i przyjazną atmosferę panującą wokół imprezy.

W. Juszczak


1994 - 2007 © Borkow