»   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

IV liga - grupa południowa

Jarota i Astra gubią rywali
    Prowadzący duet zgodnie zdobył punkty, więc o tytule mistrza jesieni zadecyduje prawdopodobnie bezpośrednie spotkanie w dniu 8 listopada, kiedy to Jarota Jarocin będzie podejmować u siebie Astrę Krotoszyn.
    Jarota wygrała z Prosną Kalisz 6:2, choć goście przez długi czas stawiali silny opór.
    Gospodarze cztery bramki zdobyli w ostatnich 25 minutach meczu. Obydwie bramki dla Prosny strzelił Grzegorz Klimkiewicz (13,63).
    Astra bardzo skromnie i w sumie szczęśliwie pokonała w Ostrzeszowie Doktóra Czarnylas 1:0. Trwa kryzys w zespołach Białego Orła Koźmin i Polonii Kępno. Z każdą kolejką rośnie przepaść pomiędzy nimi a zespołami znajdującymi się na bezpiecznych miejscach w tabeli. Biały Orzeł przegrał u siebie z LKS Gołuchów aż 0:4, zaś Polonia Kępno, będąc również gospodarzem, przegrała z Dąbroczanką Pępowo 1:2.
    Coraz niżej w tabeli spada Ostrovia Ostrów Wlkp. W sobotę ostrowski zespół przegrał na własnym boisku z Wisłą Mróz Borek 0:1. Jedyną bramkę zdobył Dariusz Kaczmarek w 86 minucie.

16.Błękitni Psary Polskie(16) 12 0 3:32 0-0-12

Doktór Czarnylas - Astra Krotoszyn 0:1(0:1)
    Bramka: 0:1 Ryszard Tomczak(30)
    Doktór: Jaszka - Besarabiw, Jankowski, Izydorski (65 M.Szubert), Miszczyński - Zielazny, Sikora (80 Grzesiek), Sobczak, P.Szubert - Włosiak (67 Zadka), Mrowiński
    Astra: Zdziebkowski - Kosiński, Potaś, Hylewski, Wawrocki - Szewczyk, Sołtysiak, Tomczak, Potarzycki(80 Brodziak) - Goliński, Lechowski (88 Maryniak)
    Drużynie Doktóra w ostatnich meczach nie sprzyja boisko w Ostrzeszowie. Po porażce z Sokołem Kleczew i remisie z Prosną Kalisz, w niedzielę przyszła porażka z Astrą Krotoszyn.
    Od początku meczu piłkarze z Czarnegolasu znaczną uwagę zwracali na zabezpieczenie własnego przedpola, zostawiając w przedzie tylko Włosiaka.
    Astra atakowała, a Doktór przeprowadzał groźne kontry. Po jednej z nich, w 20 min Remigiusz Włosiak z 12 metrów strzelił obok słupka. Pięć minut później ponownie Włosiak nie wykorzystał dobrej okazji.
    W 30 minucie padła jedyna bramka meczu. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Astrę , Dawid Goliński przedłużył podanie do Ryszarda Tomczaka, który z bliskiej odległości pokonał Michała Jaszkę.
    Po przerwie zespół Doktóra ruszył do odrabiania strat. W 60 minucie zawodnik Astry wybił piłkę z pustej bramki, a w chwilę później Włosiak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.
    Ostatnie 10 minut meczu to nieustanne ataki Doktóra. Po strzałach P.Szuberta, M.Szuberta, Sobczaka i Miszczyńskiego piłka minimalnie mijała poprzeczkę bramki.

Klasa okręgowa

Piast Kobylin mistrzem jesieni
    Piast Kobylin wygrał na wyjeździe z Iskrą Sieroszewice 2:1, i na jedną kolejkę przed zakończeniem rundy zapewnił sobie tytuł mistrza jesieni kaliskiej klasy okręgowej. Obydwie bramki dla Piasta strzelił Krzysztof Kendzia (75,90), dla Iskry gola zdobył Radosław Wyraz (5).
    Punktów nie stracił także wicelider pleszewski Rolbud, który pokonał na wyjeździe Sokoła Bralin 2:0. Bramki dla przyjezdnych strzelili: Błażej Marczak (20) i Łukasz Bandosz. Obie drużyny kończyły mecz w dziewiątkę. Sędzia spotkania pokazał cztery czerwone kartki, po dwie dla każdej drużyny.
    Rekordowe zwycięstwo odniosła ostrowska Centra, która w Golinie pokonała Grom 11:0. Pięć goli dla gości zdobył w tym meczu Rafał Dziuba. Centra pod wodzą trenera Zbigniewa Sadowskiego wygrała juz siódme spotkanie z rzędu.
    Nie miała problemów ze zwycięstwem ostrzeszowska Victoria w meczu wyjazdowym z Odolanovią Odolanów. Rezerwy Jaroty Jarocin gładko pokonały ostatni zespół w tabeli Barycz Janków Przygodzki 4:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej części meczu.
    Olimpia Brzeziny pokonała Swędrnię Koźminek 3:1 i jest to pierwsze zwycięstwo po czterech kolejnych porażkach. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Radosław Sikora(52,77), a jedną Grzegorz Banaś (20). Honorowe trafienie dla Swędrni zaliczył Grzegorz Maślak(1).
    Po sześciu porażkach z rzędu Piast Czekanów znów zdobył punkty, wygrywając z Koroną Pogoń Stawiszyn 2:1. Do przerwy prowadzili goście po bramce Bogdana Kaczmarka(23), wyrównał Krzysztof Zydorek (76), a gola na wagę trzech punktów strzelił Waldemar Pałczyński(83).
    Nie popisał się w tej kolejce Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Kaliszu, który większość spotkań wyznaczył na godzinę 15, tak że kończyły się one w zupełnych ciemnościach.

14.Barycz Janków Przyg.(14) 12 5 8:30 1-2-9

Odolanovia Odolanów - Victoria FCB Ostrzeszów 0:2(0:1)
    Bramki: 0:1 Marcin Kolenda (42), 0:2 Tomasz Adamiak (48 - rzut karny)
    Odolanovia: Noskowicz - Fischer, Usarek(72 Czubak), Jurek, Bajkowski - Urbaniak(72 Kwiatkowski), Gościniak, Pawlak, Michalczyk - Łojek, Namysł.
    Victoria FCB: Zaborowski - Konstanciak, Adamiak, Śmieiński, Dariusz Szczepaniak - Łukasz Szczepaniak, Stempin, Dolata, Cepa - Kolenda, Pietrzak (82 Szymczak)
    W osłabionym składzie wystąpiła Victoria w Odolanowie w meczu z Odolanovią.
    Franikowski i Kosma leczą kontuzje, a Gawron i Łakomy mieli zajęcia na uczelni. W drużynie ostrzeszowskiej w pełnym wymiarze czasowym wystąpiło czterech młodzieżowców.
    Victoria w przekroju całego meczu była zespołem zdecydowanie lepszym i jej zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach zawiodła skuteczność.
    Prowadzenie dla gości zdobył Marcin Kolenda. Napastnik Victorii otrzymał podanie ze środka boiska, minął obrońcę i strzelił na bramkę Odolanovii. Piłka po jego uderzeniu i rykoszecie zmyliła bramkarza i wpadła do siatki Odolanovii. Drugi gol dla Victorii padł w 48 minucie.
    W polu karnym, gospodarzy sfaulowany został Łukasz Szczepaniak i sędzia podyktował rzut karny.
    Etatowy wykonawca "jedenastek" Tomasz Adamiak, tym razem się nie pomylił ( z Piastem Czekanów trafił w słupek) i pewnym strzałem pokonał bramkarza Odolanovii.

14.LZS Cieszyn(14) 11 3 5:35 0-3-8

Victoria II FCB Ostrzeszów - Lilia Mikstat 2:0 (1:0)
    Bramki: 1:0 Grzegorz Matyjak(25), 2:0 Robert Jakubiak(49)
    Victoria II FCB: Grzegorz Bierski - Robert Bierski(60 Żłobiński), Skórski, Stempin, Piekarski - Barański, Matyjak (80 Woryma), Jakubiak, Pułkownik - Kasza (70 Młoczyński), Balcerzak (70 Szymczak)
    Lilia: Karasiński - Wilgocki, Frąszczak, Sobczak, Machoł - Staniszewski, Łakomy, T.Wróbel (30 Sadowski), Mydlak - Cepa, M.Wróbel.
    Po ciekawym meczu drugi zespół Victorii pokonał Lilię Mikstat 2:0.
    Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Grzegorz Matyjak mocnym strzałem z ostrego kąta w górny róg bramki.
    W 49 minucie gospodarze szybko rozegrali rzut wolny, po którym Robert Jakubiak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem w długi róg bramki umieścił piłkę w siatce.
    Zespół Victorii mógł wygrać znacznie wyżej, ale ostrzeszowscy piłkarze seryjnie marnowali dobre okazje do zdobycia gola. Sam Przemysław Kasza nie wykorzystał trzech sytuacji sam na sam z bramkarzem.
    Piłkarze Lilii Mikstat nie ograniczali się tylko do obrony własnej bramki, ale często przeprowadzali groźne ataki. W 16 minucie tylko poprzeczka uratowała gospodarzy od utraty gola.
    W zespole z Mikstatu bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz Błażej Karasiński, który swoją postawą zasłużył na miano najlepszego zawodnika na boisku.