» Numer 42


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

"Bądź pozdrowiony, Gościu nasz"

    Takimi słowami 13.09.br. dzieci z SP w Rojowie przywitały ks. Biskupa St. Napierałę, który wizytował w tym czasie parafię św. Jadwigi Królowej, a w Rojowie w kościółku odprawił mszę św. w intencji wszystkich mieszkańców wioski.
    Dzieci, nie tylko słowem mówionym ale i śpiewanym, z radością witały dostojnego gościa, natomiast dyr. S. Józefiak i sołtys wsi H.Kajzer przyjęli go staropolskim zwyczajem, czyli chlebem i solą.


    Przed mszą św. w kilku zdaniach przedstawiono historię wioski, kościółka p.w. św. Wojciecha oraz szkoły, a także wręczono prezent w postaci płyty multimedialnej przygotowanej przez nauczycieli naszej szkoły, zatytułowanej:"Kultura sakralna Rojowa".
    Niestety biskup nie mógł, z powodu napiętego programu, odwiedzić naszej szkoły, ale obiecał, że przyjedzie do nas pod koniec października tego roku, z czego już teraz ogromnie się cieszymy.
    Takie spotkania jak to w sobotę integrują mieszkańców wioski, a słowa, które usłyszeliśmy od naszego pasterza, wlały w nasze serca nadzieję na lepsze, choć może trudne dni.

Nauczyciele SP w Rojowie


1994 - 2007 © Borkow