» Numer 41


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Grabowscy mali miłośnicy przyrody znów ruszyli do akcji!

    Już po raz trzeci uczniowie klas I - III SP w Grabowie spotkali się na wrześniowym apelu ekologicznym. Zorganizował go Klub Miłośników Przyrody, który powstał w tej szkole po to, aby uczyć, jak dbać o środowisko. Przez cały rok szkolny "klubowicze" wykonują różne zadania, które dostarczają im wiedzy o przyrodzie, a także poprzez te działania włączają się w dbałość o najbliższe otoczenie. Zaproszenie na apel przyjęła p. Grażyna Stodolna, która pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy w Grabowie. Opowiedziała o tym, jak samorząd gminny realizuje zadania z zakresu ochrony środowiska i podziękowała uczniom i opiekunom za działalność klubu.
    Następnie odbyło się przyjęcie do grona miłośników przyrody najmłodszych kolegów z klas pierwszych. Na ręce opiekunki p. Bogumiły Tomczak złożyli przyrzeczenie, że będą przyjaciółmi przyrody, że będą strzec, aby inni przyjaciele przyrody nie zapominali o swoich obowiązkach oraz, że chętnie i bardzo starannie będą wypełniać zadania powierzone przez KMP. Z zadaniami na ten rok szkolny zapoznała "klubowiczów" p. Małgorzaty Sowa. Praca zapowiada się ciekawie, gdyż hasłem tegorocznej pracy małych ekologów będzie las. Uczniowie wykonają makietę lasu, aby poznać jego budowę, a wiosną udadzą się do szkółki leśnej, by w naturalnym środowisku utrwalić swoje wiadomości i nauczyć się sadzenia drzew. Wykonaniem każdej warstwy zajmie się inna grupa wiekowa. Dodać należy, że wygląd lasu będzie zmieniał się odpowiednio do pór roku.
    Oprócz tego uczniowie poznają postać św. Franciszka z Asyżu, patrona ekologii oraz włączą się w akcję sprzątania świata i podejmą całoroczną akcję zbierania puszek i makulatury. Uwieńczeniem apelu było przedstawienie pt. "Jutro znów zaświeci słonko", które przygotowały panie Aleksandra Trynkiel i Genowefa Burzała wraz z uczniami klas II c i d, a które wprowadzało w tematykę tegorocznej pracy. Przedstawienie mówiło o obowiązku dbania o czystość lasu, o ochronie jego mieszkańców i korzyści jakie nam daje. Przepiękne stroje i dekoracja dodały uroku inscenizacji, którą mali widzowie obejrzeli z zapartym tchem.
    Zachęceni w ten sposób uczniowie, z zapałem i energią ruszyli do wykonywania zadań.

B.Tomczak, M.Sowa


1994 - 2007 © Borkow