» Numer 40


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

998

Pożarów suchych traw - ciąg dalszy
  Susza w dalszym ciągu sprzyja powstawaniu pożarów, najczęściej suchych traw, poszyć leśnych i innych. Najczęstszą przyczyną są zaprószenia ognia przez osoby, których nie można ustalić. Strażacy w ubiegłym tygodniu do takich zdarzeń wyjeżdżali 4 razy (Niedźwiedź, Ostrzeszów - Garbacze, Muchy, Grabów Wójt.).

Zdarzenia drogowe
  W czwartek (25.09.) na drodze krajowej nr 11, w miejscowości Turze, kierowca ciągnika siodłowego Scania z naczepą najechał na tył innego ciągnika siodłowego. Ofiar na szczęście nie było, ale straty są znaczne - ok. 20.000 zł.
*
  26.09. strażacy dwukrotnnie wzywani byli przez policję w celu oświetlenia miejsc wypadków drogowych - Kaliszkowice Ołobockie (potrącenie rowerzysty) i Kobyla Góra.
*
  28.09. w Kotłowie doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowane zostały 2 osoby (zabrane przez pogotowie ratunkowe). Gdy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, zastali samochód Fiat 126p w rowie. Po zabezpieczeniu tego miejsca wydostali pojazd. Prawdopodobną przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez innego użytkownika drogi, który oddalił się z miejsca wypadku.

Palił się garaż
  26.09. w piątek około godz. 11.45 strażacy otrzymali zgłoszenie, że w Kraszewicach na ul. Ciasnej pali się garaż. Okazało się, że przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej w chłodziarko - zamrażarce. Spaleniu uległo pechowe urządzenie oraz częściowo nadpalił się garaż. W sumie straty oszacowano na 2.000 zł, w tym budynki 1.000 zł. Uratowano mienie o wart. 5.000 zł.

(rob)


1994 - 2007 © Borkow