» Numer 40


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Policja odzyskuje łupy

    Z nieoficjalnych statystyk wynika, że policja w Ostrzeszowie wykrywa blisko 90% przestępstw, co z pewnością daje czołowe miejsce w Polsce. Co jakiś czas informujemy naszych czytelników o złapaniu złodziei i odzyskaniu skradzionych łupów. Tak też jest i tym razem.
    W dniach 23,24 i 25 września funkcjonariusze zespołu kryminalnego KPP w Ostrzeszowie pod kierunkiem insp. J. Olkiewicza zatrzymali 12 osób. Są to mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego i kępińskiego w wieku 19-20 lat. Zatrzymanym postawiono, w zależności od ich udziału w poszczególnych przestępstwach, następujące zarzuty.


     W nocy z 5 na 6 czerwca br. włamali się do jednego z pomieszczeń ZS nr 1 i dokonali kradzieży 7 komputerów o łącznej wartości ok. 13 tys. zł. Komputery te sprzedali. 4 spośród nich policjanci odzyskali, a 3 zostały prawdopodobnie sprzedane na giełdzie we Wrocławiu (sprawa ta jest aktualnie przedmiotem postępowania i zostanie wyjaśniona).
    Innym zatrzymanym zarzuca się, że w kwietniu br. włamali się do budynku mieszkalnego w Mikstacie i ukradli butlę gazową, wiertarki, szlifierki oraz inne narzędzia. W tym samym miesiącu, również w Mikstacie, inna grupa dokonała kradzieży kół samochodowych i radioodbiorników. Niektórym z zatrzymanych połączono zarzuty, że włamali się do budynków będących w budowie na terenie Mikstatu i Czajkowa oraz w miejscowości podlegającej KPP w Błaszkach (woj. łódzkie) - tu skradli m.in. lodówkę, odkurzacz, skóry dzika. Łupem złodziei padało wszystko, co nadawało się do sprzedaży.


    Zatrzymano też 4 paserów, którzy nabyli od złodziei komputery i piły spalinowe.
    Policja odzyskała w tym przypadku 75% łupów, które już wróciły do właścicieli.
    Ponadto na terenie Kępna odnaleziono i odzyskano 100 kaloryferów i 2 piły spalinowe, pochodzące z włamań w Przytocznicy. Kradzieży tych dokonano między styczniem a kwietniem 2003r.


    Za powyższe wykroczenia, w przypadku włamań, sprawcy odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Ostrzeszowie. Grozi im za to kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Inni, którzy dokonywali kradzieży, mogą spodziewać się kary od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
    Kolejny już raz ostrzeszowscy policjanci udowodnili, że sprawy pozornie nieaktualne wracają i są rozwiązywane. Dla przestępców oznacza to, że nigdy nie mogą czuć się bezpiecznie.

sm


1994 - 2007 © Borkow