»   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

IV liga- grupa południowa

Ósma kolejka była niezwykle szczęśliwa dla zespołu przyjezdnych, które niemal w komplecie wygrały swoje mecze. Z tego grona wyłamała się jedynie Korona Piaski, która zremisowała bezbramkowo w Borku z Wisłą Mróz.
    Lider Astra Krotoszyn była bliska porażki w Ostrowie. Ostrovia do 82 minuty prowadziła po strzale Tomasza Grupy w 45 minucie. Gole dla Astry zdobyli: Maciej Piątek(82) i Krzysztof Lechowski (90). Jarota Jarocin wygrał w Gostyniu z Kanią 2:0 po bramkach zdobytych w drugiej części meczu. Pierwszej porażki na własnym boisku doznał Doktór Czarnylas. Drugi mecz wygrała Prosna Kalisz i opuściła strefę spadkową.
    Jedynego gola dla Prosny w meczu z Błękitnymi Psary zdobył Grzegorz Klimkiewicz w 79 min. Wysokiej porażki na własnym boisku doznał Biały Orzeł Koźmin. Prawdopodobnie Wiesław Wojewoda będzie musiał się pożegnać z posadą trenera. Z wyjazdowego zwycięstwa 1:0 cieszyli się piłkarze LKS Gołuchów, po bramce Romana Latańskiego w 1 minucie meczu.

16.Błękitni Psary Polskie(16) 8 0 2:17 0-0-8

Doktór Czarnylas- Sokół Kleczew 0:1 (0:0)
    Bramka: 0:1 Maciej Klimczok(55)
    Doktór: Mierzwicki- Besarabiw, Jankowski (86 Izydorski), Sikora, Miszczyński- Grzesiek(75 P.Szubert), Sobczak, Jarczak, Zadka (60 M.Szubert)- Mrowiński, Włosiak.
    Zespół Doktóra nie miał pomysłu na rozmontowanie dobrze grającego bloku obronnego Sokoła Kleczew, w którym brylował weteran piłkarskich boisk Zbigniew Okoński. Optyczną przewagę w polu mieli zawodnicy z Czarnegolasu, ale zespół Sokoła często wyprowadzał groźne kontry.
    W pierwszej połowie meczu drużyna Doktóra najlepszą okazję do zdobycia gola miała w 43 minucie, kiedy Arkadiusz Jarczak wykonywał rzut wolny z 16 metrów. Niestety po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek bramki.
    Po przerwie goście odważniej zaatakowali bramkę Mateusza Mierzwickiego. W 52 minucie Jacek Rzepczyk strzelił mocno z 7 metrów i Mierzwicki z wielkim trudem wybił piłkę na rzut rożny.
    Rozstrzygająca akcja meczu miała miejsce w 55 min. W zamieszaniu podbramkowym Maciej Klimczok z bliskiej odległości pokonał Mateusza Mierzwickiego.
    Ostatnie pół godziny meczu to ataki piłkarzy Doktóra, ale bez efektu bramkowego.

Klasa okręgowa

W ósmej kolejce czołowe zespoły grały na wyjazdach, co jednak nie przeszkodziło im w odniesieniu pewnych zwycięstw.
    Piast Kobylin wygrał w Jankowie z Baryczą 4:2, po bramkach Nowickiego (31), Kowalskiego (62), Kendzi (63) i Gustowskeigo (90). Gole dla Baryczy zdobyli: Jakub Śliwiński (55) i Krzysztof Zarycki (78). Victoria Ostrzeszów wygrała 2:0 w Jarocinie z rezerwami Jaroty i utrzymuje bliski kontakt z liderem. Na miano rewelacji rozgrywek zasługuje Iskra Sieroszewice. Tym razem pokonali u siebie Grom Golina 3:0 po bramkach Radosława Wyraza (28), Mariusza Jarosika (50) i Radosława Nowaka (86). Do wysokiej formy powracają piłkarze Rolbudu Pleszew, którzy pokonali na wyjeździe Odolanovię 3:0. Goście mieli jednak ułatwione zadanie, gdyż gospodarze do 40 minuty grali w dziesiątkę.
    Bardzo emocjonujące było spotkanie Korony Pogoń Stawiszyn ze Swędrnią Koźminek. Gospodarze prowadzili 1:0 po strzale Arkadiusza Gałązki w 66 min, ale w końcówce meczu dwie bramki dla Swędrnii zdobył Radosław Janiak w 85 i 90 minucie. Coraz wyżej w tabeli pnie się Centra Ostrów Wlkp., która zdobyła komplet punktów w Czekanowie.
    Bramki dla Centry zdobyli: Rafał Dziuba w 57 min bezpośrednio z rzutu rożnego oraz Daniel Walczak w 66 min. Olimpia Brzeziny przegrał u siebie z Sokołem Bralin 1:2 i jest coraz niżej w tabeli.
    Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Andrzej Garncarek w 35 min, gole dla Sokoła strzelali: Paweł Narękiewicz w 50 min i Robert Łydka w 70 min.

14.Barycz Janków Przyg.(14) 8 2 7:22 0-2-6

Jarota II Jarocin- Victoria FCB Ostrzeszów 0:2(0:0)
    Bramki: 0:1 Tomasz Adamiak(65-rzut karny), 0:2 Bogumił Stempin (75)
    Victoria FCB: Zaborowski- Konstanciak, Adamiak, Śmieiński, Kozica- Franikowski (55 Pietrzak), Stempin, Dariusz Szczepaniak, Łukasz Szczepaniak- Szymczak (70 Cepa), Kolenda (80 Dolata).

Bogumił Stempin (z lewej) strzelec drugiej bramki

W zespole Victorii zabrakło dwóch zawodników z podstawowego składu. Artur Kosma jest kontuzjowany, a Sebastian Gawron musiał pauzować za czwartą żółtą kartkę. Pomimo osłabienia, Victoria poradziła sobie dobrze z Jarotą i wywiozła z Jarocina komplet punktów.
    Pierwsza połowa meczu była wyrównana, obydwa zespoły nie stworzyły żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola.
    Po przerwie na boisku uwidoczniła się przewaga Victorii. W 65 minucie w polu karnym obrońca Jaroty sfaulował Dariusza Pietrzaka i sędzia podyktował rzut karny. Wykonawca “jedenastki" Tomasz Adamiak strzelił celnie i piłkarze Victorii mogli się cieszyć z prowadzenia.
    Wynik meczu ustalił Bogumił Stempin, który strzałem w długi róg bramki wykończył składną akcję drużyny. Chwilę wcześniej Dariusz Pietrzak umieścił piłkę w siatce, ale sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej i gol nie został uznany.

14.LZS Cieszyn(14) 7 2 2:24 0-2-5

Victoria II FCB Ostrzeszów- LZS Pawłów 2:2 (1:1)
    Bramki: 0:1 Waldemar Walotka(16), 1:1 Damian Balcerzak(36), 1:2 Krzysztof Kuświk(53), 2:2 Balcerzak (87-rzut karny)
    Victoria II FCB: Bierski- Piekarski, Skórski, Stempin, Barański- Pułkownik, Jakubiak, Kasza, Balcerzak- Młoczyński (63 Woryma), Szymczak (57 Łopata)
    Najsłabszy w tym sezonie mecz rozegrali piłkarze Victorii. Nie mogli sobie poradzić z twardo i agresywnie grającym przeciwnikiem z Pawłowa. Goście szybko zdobyli prowadzenie po błędzie obrony i bramkarza. Wyrównał Damian Balcerzak strzałem w długi róg bramki. Po przerwie Victoria ruszyła do ataków i nadziała się na kontrę, która przyniosła prowadzenie drużynie z Pawłowa. Pod koniec meczu Damian Balcerzak wykorzystał rzut karny i uratował jeden punkt dla Victorii.