»   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

IV liga - grupa po-udniowa

Jarota zweryfikowana
    Jarota Jarocin straciła trzy punkty z drugiej kolejki w meczu z LKS Gołuchów. Na boisku było 4:0 dla Jaroty, ale w jej barwach grał nieuprawniony zawodnik (Korzępski), który powinien pauzować za czerwona kartkę. Decyzją Wydziału Gier WZPN w Poznaniu mecz zweryfikowano jako 3:0 dla LKS Gołuchów. Na pozycję lidera awansowała Astra Krotoszyn.
    W szóstej kolejce czołowe zespoły zgodnie z przewidywaniami wygrały swoje mecze. Astra Krotoszyn, po dwóch golach Macieja Piątka, pokonała w Borku tamtejszą Wisłę Mróz. Jarota Jarocin po ciężkim pojedynku wywiózł trzy punkty z Koźmina. Jedyną bramkę meczu strzelił Grzegorz Idzikowski w 45 minucie. Wcześniej Paweł Świtała z Białego Orła trafił piłką w poprzeczkę. Z Jarotą punktowo zrównał się Doktór Czarnylas po zwycięstwie 2:0 w Gostyniu z Kanią. LKS Gołuchów pod wodzą nowego trenera Sławomira Pawelca bezbramkowo zremisował z Victorią Września. Cenne trzy punkty zdobyła Ostrovia po wygraniu z Prosną Kalisz 1:0. Bramkę dla Ostrovii strzelił Maciej Szymczak w 68 min. Źle się dzieje w Polonii Kępno. Efektem finansowych i organizacyjnych kłopotów jest odpływ zawodników. W meczu z Koroną Piaski na boisku musiało wystąpić trzech 16-latków. Wynik 5:0 dla gości. Całe szczęście, że Polonia ma w bramce Macieja Zdrojewskiego, który w tym meczu uchronił gospodarzy od prawdziwego pogromu.

16.Błękitni Psary Polskie(16) 6 0 1:14 0-0-6

Kania Gostyń- Doktór Czarnylas 0:2 (0:0)
    Bramki: 0:1 Witold Mrowiński(50), 0:2 remigiusz Włosiak(51)
    Doktór: Jaszka- Besarabiw, Jankowski, Miszczyński, Sikora- Jarczak, Sobczak, Zadka (60 Grzesiek), Zielazny(87 P.Szubert)- Włosiak, Mrowiński.
    Cenne zwycięstwo w meczu wyjazdowym odniósł zespół Doktóra Czarnylas. Pierwsza połowa nie zapowiadała późniejszego sukcesu. To gospodarze atakowali i mieli więcej dobrych sytuacji do zdobycia gola. Dobrych okazji nie wykorzystali Maciej Sołtysiak i Kacper Gubański. W 30 minucie, po strzale Bartosza Krajki, piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gości. Piłkarze Doktóra mogli zdobyć bramkę w 20 minucie, ale piłka po strzale Witolda Mrowińskeigo trafiła w słupek. Po przerwie piłkarze z Czarnegolasu przystąpili do zdecydowanych ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 50 minucie Witold Mrowiński po podaniu Dominika Sobczaka po raz pierwszy w tym meczu pokonał bramkarza Kani.
    Drużyna Doktóra poszła za ciosem. W minutę później Remigiusz Włosiak wykończył składną akcję zespołu i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Po takich ciosach gospodarze nie potrafili się już podnieść. Piłkarze Doktóra mając dwubramkową przewagę grali spokojnie i kontrolowali sytuację na boisku.

Klasa okręgowa

Zmiana lidera
    Szlagierem szóstej kolejki było spotkanie lidera z wiceliderem. W Ostrzeszowie wygrał Piast Kobylin i zmienił Victorię na pozycji lidera. Odrodziła się Centra Ostrów, którą w meczu z Koroną- Pogoń Stawiszyn poprowadził prezes klubu Lech Topolan. Od wtorku zespół przejmie Zbigniew Sadowski, który opuścił LKS Gołuchów. Centra wygrała w Stawiszynie 5:1 po dwóch bramkach Konrada Wojciechowskiego i po jednej Krzysztofa Szymańskiego, Rafała Dziuby i Daniela Walczaka.
    Łatwe zwycięstwo odniósł Rolbud Pleszew w Jankowie Przygodzkim z Baryczą 4:1, prowadząc już do przerwy 3:0. Dwie bramki strzelił Seweryn Balcerzak grający dotychczas jako obrońca. Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Sokół Bralin i pnie się w górę tabeli. Jarota II Jarocin wygrała ze Swędrnią Koźminek 1:0 po bramce Artura Sobczaka w 12 minucie. W dalszym ciągu nie wiedzie się Odolanovii Odolanów. Tym razem przegrała u siebie z Gromem Golina 2:3. Zwycięską bramkę dla Gromu zdobył Robert Adamski w 80 minucie. W meczu dwóch beniaminków Olimpia Brzeziny zremisowała z Iskrą Sieroszewice 1:1. Bramkę dla Olimpii zdobył Andrzej Garncarek w 45 min, wyrównał Mariusz Jarosik w 64 min.

14.Barycz Janków Przyg.(14) 6 2 4:14 0-2-4

Victoria FCB Ostrzeszów- Piast Kobylin 0:2 (0:1)
    Bramki: 0:1 Marek Nowicki(15), 0:2 Marcin Jagodziński(57)
    Sędziowie: Radosław Zmysłowski jako główny, oraz Paweł Michalski i Stanisław Wojdziak- asystenci
    Victoria FCB: Zaborowski- Konstanciak, Adamiak, Dariusz Szczepaniak, Kosma- Franikowski (60 Kozica), Stempin, Dolata, Łukasz Szczepaniak- Gawron, Pietrzak (55 Szymczak)
    Piast: Izydorczyk- Sadowski, Główienkowski, Hubert, Pośpiech- Kowalski, Kendzia, Plota, Kaczmarek- Nowicki, Jagodziński (58 Gustowski).
    Szlagier kolejki, mecz sezonu- tak określano spotkanie lidera z wiceliderem kaliskiej klasy okręgowej. Ranga meczu spowodowała, że trybuny ostrzeszowskiego stadionu zapełniły się kompletem kibiców. Było wiadomo, że zwycięzca tego pojedynku mocno usadowi się na fotelu lidera.
    Duża stawka meczu spowodowała to, że obydwa zespoły rozpoczęły mecz ostrożnie. Przez pierwszy kwadrans gry kibice nie obejrzeli żadnego strzału na bramkę.
    W 16 minucie ostrzeszowscy piłkarze popełnili kardynalny błąd, który kosztował ich utratę bramki i w jakiś sposób ustawił dalszy przebieg meczu. Victoria wykonywała rzut rożny, podczas którego wszyscy piłkarze znajdowali się na połowie Piasta.
    Po centrze z rogu obrońca gości wybił piłkę w pole, gdzie przejął ją Piotr Konstanciak. Jego podanie w poprzek boiska było tak słabe, że piłkę przejął Marek Nowicki i z własnej połowy boiska pobiegł z nią na bramkę Karola Zaborowskiego. Swój czterdziestometrowy rajd zakończył celnym strzałem w długi róg bramki. Próbował mu w tym wszystkim przeszkodzić Artur Kosma, ale jego szybkość już nie jest taka, jak za dawnych lat i nie zdołał dogonić rywala. W 20 min znów groźnie było pod bramką Victorii. Po centrze z rzutu wolnego, Piotr Kowalski strzałem z pierwszej piłki minimalnie chybił celu .W pierwszej części meczu gospodarze praktycznie ani razu nie zagrozili bramce Krzysztofa Izydorczaka. Piłkarze Victorii nie mieli pomysłu na rozmontowanie dobrze grającego bloku obronnego Piasta. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Victoria próbowała atakować, ale robiła to nieporadnie. Goście ograniczali się do wyprowadzania groźnych kontrataków. W 57 minucie Marcin Jagodziński otrzymał piłkę w polu karnym, ograł Dariusza Szczepaniaka i strzałem tuż przy słupku podwyższył wynik meczu. W 70 minucie bliski zdobycia gola był Bogumił Stempin, ale po jego strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę. W 88 minucie Marek Nowicki mógł zdobyć trzecią bramkę dla swojej drużyny, ale jego strzał z bliskiej odległości zdołał wybronić Karol Zaborowski.
    W sumie zwycięstwo Piasta w tym meczu było w pełni zasłużone. Byli zespołem lepiej zorganizowanym i grającym mądrzej taktycznie.

14.LZS Cieszyn(13) 5 2 1:14 0-2-3

Pelikan Grabów- Victoria II FCB Ostrzeszów 0:1 (0:0)
    Bramka: 0:1 Robert Bierski(83)
    Victoria II FCB: Grzegorz Bierski- Skórski, Stempin, Łakomy, A.Piekarski- Matyjak (64 Robert Bierski), Jakubiak, Pułkownik, Balcerzak (75 Szymczak)- Młoczyński (46 Barański), Kasza
    Kolejny dobry mecz w wykonaniu drugiej drużyny Victorii Ostrzeszów. Po pierwszej wyrównanej części meczu, w drugiej do głosu doszli piłkarze Victorii. Po strzale Michała Łakomego piłka trafiła w poprzeczkę. Szansę na zdobycie gola miał również Robert Jakubiak. Jedyną bramkę meczu zdobył Robert Bierski po strzale głową.