» Numer 37


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Pierwszy dzwonek w Doruchowie

    Wakacje jak zwykle minęły zbyt szybko i znów trzeba pojawić się w murach szkoły. Do doruchowskiego Gimnazjum uczęszczać będzie 264 uczniów, którzy będą tworzyć 10 klas. Z tego klasy pierwsze stanowią 4 oddziały klasowe. Wiedzą przekazywać będzie 19 nauczycieli. W tym roku szkolnym po raz pierwszy wprowadzono w gimnazjum etat, a właściwie pół etatu, pedagoga szkolnego, który pomoże rozwiązywać uczniom problemy emocjonalne.
    Gimnazjaliści mogą poszerzać swe zainteresowania w kółkach: informatycznym, teatralnym, ekologicznym, matematycznym, mogą też szlifować język angielski, który jest językiem dodatkowym.


    Progi SP w Doruchowie po raz pierwszy w tym roku przekroczyło 55 dzieci. Ogółem społeczność uczniowską stanowi 326 młodych ludzi, którym w przyswajaniu wiedzy będzie pomagać 23 nauczycieli. W wyremontowanym i odnowionym obiekcie nauka będzie na pewno przyjemniejsza.
    Najmłodsi doruchowianie uczęszczają do Publicznego Przedszkola, gdzie w tym roku znajdzie się 100 dzieci. Z jednym dzieckiem prowadzone jest nauczanie indywidualne. Sześciolatki stanowią 50 - osobową grupę. Opiekę nad naszymi milusińskimi sprawować będą 4 nauczycielki i dyrektor przedszkola. Zadaniem, które placówka stawia przed sobą w tym roku szkolnym, jest doskonalenie współpracy ze środowiskiem.
    Przed dziećmi i młodzieżą 10 miesięcy wytężonej pracy, kształtowania umysłów, poglądów, a potem... znów wakacje.

R. Sz.


1994 - 2007 © Borkow