» Numer 36


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

W obronie krzyża

    We wtorek 26 sierpnia, w uroczystość MB Częstochowskiej grupa wiernych zebrała się pod krzyżem niedaleko Niedźwiedzia, by odmówić modlitwę różańcową.
    Powodem tego modlitewnego spotkania stał się fakt, że właśnie tu, pod tym krzyżem ustawiają się prostytutki, które, w opinii modlących się i pewnie nie tylko ich, profanują krzyż. Na ogłoszenie zamieszczone w "Czasie Ostrzeszowskim" i podane przez niektórych księży w kościołach, odpowiedziała grupa ok. 40 osób, głównie z Ostrzeszowa i Niedźwiedzia. Różaniec prowadził oraz krótkie kazanie wygłosił ks. Mirosław Litwinowicz.


    "Krzyż na polskiej ziemi zawsze był rzeczą świętą. Potrzebujemy krzyża i dlatego gromadzimy się tu, by go bronić. Nie występujemy przeciwko komukolwiek, ale raczej modlimy się za ludzi i za nas samych, bo przed Bogiem nikt nie jest bez winy"- powiedział m. in. ks. Mirosław.
    Jeśli ktoś z chrześcijan chciałby włączyć się do modlitwy w obronie krzyża, może to uczynić, gdyż różaniec jest tu odprawiany każdego dnia (oprócz niedziel) o godz. 17.00.

sm


1994 - 2007 © Borkow