»   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

IV liga - Grupa Południowa

Kolejka gości
    Czwarta kolejka należała do gości. Tylko w jednym przypadku zwycięstwo przypadło gospodarzom. Duet liderów solidarnie wygrał na wyjeździe 2:1. Jarota Jarocin w Pępowie z Dąbroczanką, a Astra Krotoszyn w Piaskach z Koroną. Jak cień za liderami podążają drużyny Doktóra Czarnylas i Sokoła Kleczew. Doktór po wygranej w Koźminie jest trzeci i wyprzedza czwartego w tabeli Sokoła Kleczew tylko lepszą różnicą bramkową. Sokół pokonał w Ostrowie młodzież Ostrovii po bramkach zdobytych w 87 i 88 minucie. Zawodzi LKS Gołuchów, który tym razem uległ u siebie Olimpii Koło, tracąc bramkę w doliczonym czasie. O dużym pechu mogą mówić piłkarze Polonii Kępno w meczu z Victorią Września. Jedynego gola meczu goście zdobyli w 90 minucie. Bohaterem kępińskiego zespołu był bramkarz Maciej Zdrojewski, który kapitalnymi interwencjami sprawił, że aż do ostatniej minuty meczu był wynik bezbramkowy. Kania Gostyń bez problemów wywiozła trzy punkty z Psar, w meczu z najsłabszym zespołem ligi Błękitnymi. Fatalnie gra w tym sezonie KKS Prosna Kalisz. Porażka 1:6 w Borku mówi sama za siebie.

16.Błękitni Psary /16/ 4 0 1:9 0-0-4

Biały Orzeł Koźmin - Doktór Czarnylas 0:1 (0:0)
    Bramka: 0:1 Witold Mrowiński /74/
    Doktór: Mierzwicki - Besarabiw, Jankowski, Sikora, Miszczyński - Grzesiek /75 P. Szubert/, Jarczak /75 M. Szubert/, Sobczak, Zadka /90 Zielazny/ - Włosiak, Mrowiński.
    Po trudnym meczu piłkarze Doktóra zdobyli w Koźminie trzy punkty i awansowali w tabeli na trzecie miejsce.
    Pierwsza połowa nie zapowiadała sukcesu gości. To futboliści Białego Orła mieli przewagę, ale nie potrafili zmusić do kapitulacji świetnie broniącego Mateusza Mierzwickiego. W 3 min bliski zdobycia gola dla gospodarzy był Maciej Lewandowicz, a w 40 min po rzucie wolnym wykonywanym przez Dariusza Maciejewskiego, Mierzwicki z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Goście odpowiedzieli strzałem Rafała Jankowskiego w poprzeczkę. Po przerwie trwała wymiana ciosów. Lepsi okazali się w niej piłkarze Doktóra, którzy po strzale Witolda Mrowińskiego w 74 min mogli się cieszyć ze zdobycia trzech punktów. Dużo kontrowersji wywołały zdarzenia z ostatnich minut meczu. Działacze i piłkarze Białego Orła uważali, że należał się im rzut karny za faul na Pawle Świtale w polu karnym w 84 min. W ostatniej minucie Robert Nowakowski wyrównał, ale sędzia główny po konsultacji z asystentem bramki nie uznał, twierdząc, że koźmiński napastnik pomógł sobie ręką.

Klasa okręgowa

Victoria FCB samodzielnym liderem
    Po zwycięstwie 4:2 nad Rolbudem Pleszew, Victoria FCB Ostrzeszów umocniła się na pozycji lidera w Kaliskiej Klasie Okręgowej. Tylko jeden punkt mniej ma Piast Kobylin, który tym razem po zaciętym meczu pokonał w Jarocinie rezerwy Jaroty 2:1. Bramki dla Piasta zdobyli: Krzysztof Kędzia w 45 min i Marek Nowicki w 89 min. Jedynego gola dla Jaroty uzyskał Artur Sobczak w 3 min.
    Nadal bez zwycięstwa pozostaje ostrowska Centra, która zaledwie zremisowała w Koźminku z miejscową Swędrnią. Gospodarze prowadzili po golu Radosława Janiaka, w 29 min wyrównał Piotr Kasprzyk w 47 min. Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze ze Stawiszyna w meczu z Sokołem Bralin. Dwie bramki zdobył Jarosław Nawrocki, a po jednej Bogusław Kaczmarek, Jacek Kaczmarek, Arkadiusz Derbich i Arkadiusz Gałązka. Gola dla Sokoła zdobył Damian Michalski. Przy stanie 2:0 dla gospodarzy Jacek Gałowski z Sokoła przestrzelił “jedenastkę". W starciu dwóch beniaminków Piast Czekanów pokonał Iskrę Sieroszowice 3:0 po bramkach Macieja Bąka, Waldemara Połoczyńskiego i Damiana Grzeszczyka z rzutu karnego.
    Dobrze spisuje się Olimpia Brzeziny, która obok Piasta Kobylin nie doznała jeszcze goryczy porażki. Tym razem piłkarze z Brzezin zdobyli jeden punkt remisując w Odolanowie z tamtejszą Odolanovią 1:1. Prowadzenie dla Olimpii zdobył Andrzej Garncarek w 29min, wyrównał Włodzimierz Łojek w 90min. Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Gromu Golina, którzy wygrali w Jankowie Przygodzkim z Baryczą 1:0 po golu Ryszarda Wdowiaka w 40min. W spotkaniu zaległym z pierwszej kolejki Odolanovia Odolanów zremisowała z Baryczą Janków Przygodzki 1:1.

14.Sokół Bralin 4 2 3:12 0-2-2

Victoria FCB Ostrzeszów- Rolbud Pleszew 4:2(2:1)
    Bramki: 0:1 Krzysztof Konieczny(16), 1:1 Dariusz Szczepaniak(28), 2:1 Sebastian Gawron (33), 3:1 Bogumił Stempin (49), 3:2 Łukasz Bandosz (70), 4:2 Tomasz Adamiak (82-rzut karny)
    Sędziowie: Jarosław Zieliński jako główny oraz Julian Michalak i Sebastian Wojdziak- asystenci.
    Victoria FCB: Zaborowski- Kosma, Adamiak, Śmieiński (60 Pietrzak), Konstanciak- Łukasz Szczepaniak (75 Cepa), Stempin, Dariusz Szczepaniak, Szymczak (53 Franikowski)- Kolenda (60 Dolata), Gawron.
    Rolbud: Młodak- Wieczorek, Musiał, Czajczyński, Stefaniak- Mielcarek, Marczak, Zaworski, Antczak- Konieczny (86 Szwajkowski), Bandosz.
    Po dobrym i emocjonującym meczu piłkarze Victorii Ostrzeszów pokonali Rolbud Pleszew, jednego z głównych kandydatów do awansu do IV ligi.

Prezesi Klimek i Trzciński wręczają Tomkowi Adamiakowi najlepszemu zawodnikowi meczu, zegarek ufundowany rzez IZO-EKO.

W niedzielnym meczu podopieczni Marka Chatlińskeigo potwierdzili zwyżkę formy, która każe z optymizmem oczekiwać pozytywnych rozstrzygnięć w dwóch najbliższych spotkaniach z Centrą Ostrów i Piastem Kobylin.
    Pierwszy kwadrans gry to nieznaczna przewaga gości, którzy lepiej sobie radzili w środkowej strefie boiska.
    W 16 minucie Krzysztof Konieczny wykorzystał niezdecydowanie dwóch naszych środkowych obrońców i będąc w sytuacji sam na sam z Karolem Zaborowskim, zdobył prowadzenie dla Rolbudu. W cztery minuty później Błażej Marczak, wykonując rzut wolny, był bliski podwyższenia wyniku. Było to jednak wszystko, na co stać było gości w tej części meczu. Drużyna ostrzeszowska z każdą minutą gry zwiększała swoją dominację na boisku.

Sebastian Gawron w objęciach kolegów

W 28 minucie padło wyrównanie. Po rzucie rożnym Sebastiana Gawrona, piłkę przed siebie odbił obrońca Rolbudu wprost pod nogi Dariusza Szczepaniaka, który strzałem z 14 metrów pokonał Arkadiusza Młodaka.
    W 33 minucie Victoria przeprowadziła wzorcową akcję. Bogumił Stempin długim podaniem w poprzek boiska uruchomił na prawym skrzydle Marcina Kolendę. Ten przebiegł z piłką kilkanaście metrów, następnie wrzucił ją w pole karne do Sebastiana Gawrona, który strzałem głową wyprowadził Victorię na prowadzenie.
    Krótko po przerwie Bogumił Stempin wykorzystał podanie Łukasza Szczepaniaka z rzutu rożnego i po raz trzeci piłka zatrzepotała w siatce gości. W dwie minuty później bramkarz gości instynktownie odbił nogami strzał Łukasza Szczepaniaka.
    W 70 minucie Rolbud zdobył kontaktową bramkę. Łukasz Bandosz zdecydował się na strzał z 18 metrów, po którym piłka trafiła w “okienko" bramki Karola Zaborowskiego.
    Wynik meczu ustalił Tomasz Adamiak, który skutecznie wykonał rzut karny, podyktowany przez sędziego za zagranie piłki ręką w polu karnym przez zawodnika Rolbudu.