»   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

IV liga - Grupa Południowa

Debiut faworytów na czele
    Nie zawodzą główni faworyci w walce o awans do III ligi. Jarota Jarocin w trzecim kolejnym meczu strzelił rywalom cztery gole nie tracąc przy tym żadnego. Trzy gole w tym meczu zdobył Mirosław Czajka. Astra Krotoszyn, po zaciętym meczu, pokonała Victorię Września 2:0 po golach Roberta Szewczyka w 63 i 84 min. W derbach powiatu ostrowskiego Doktór Czarnylas pokonał w Ostrowie Ostrovię 3:1. Bohaterem meczu był Witold Mrowiński, który strzelił wszystkie trzy bramki. Jedyne trafienie dla Ostrovii zaliczył Tomasz Grupa. Biały Orzeł Koźmin stracił pierwsze punkty przygrywając w Gostyniu z Kanią 1:2. Słabo spisuje się KKS Prosna Kalisz. W meczu z LKS Gołuchów, kaliszanie strzelili pierwszą bramkę w tym sezonie, ale do remisu zabrakło im kilku minut. Goście po dwóch porażkach cieszyli się z punktów po zwycięskim golu Mirosława Krysiaka w 87 minucie z rzutu karnego.
    Pierwsze trzy punkty zdobyła Polonia Kępno wygrywając w Psarach z Błękitnymi 2:1. Bramki dla Polonii zdobyli: Łukasz Borawski w 27 min i Robert Ciurys w 45 min. Dużo bramek oglądali kibice w Kleczewie, gdzie miejscowy Sokół pokonał Dąbroczankę Pępowo 4:3.

16.Błękitni Psary(14) 3 0 1:6 0-0-3

Ostrovia Ostrów Wlkp.- Doktór Czarnylas 1:3 (0:2)
    Bramki: 0:1 Witold Mrowiński(10), 0:2 Mrowiński (35), 1:2 Tomasz Grupa (60), 1:3 Mrowiński (75)
    Ostrovia: Troszczyński- Kałuża, Kryjom, Dybek, Nicpoń (58 Nowak)- Szymczak, Pilarski, Szczepański, Wojtasik- Grupa, Szewczyk.
    Doktór: Mierzwicki- Miszczyński, Jankowski, Besarabiw, Sikora- Grzesiek (58 M.Szubert), Sobczak, Zadka, Jarczak (75 P.Szubert)- Mrowiński, Włosiak.
    Pojedynek Ostrovii z Doktórem dla piłkarzy obu zespołów był niezwykle prestiżowy. Były to derby powiatu ostrowskiego. Piłkarze Doktóra pokazali młodym zawodnikom Ostrovii, że jeszcze dużo się muszą uczyć z piłkarskiego abecadła. Wszystkie trzy bramki dla Doktóra zdobył Witold Mrowiński. W 10 minucie dobił piłkę po strzale Bogusława Sikory. W 35 minucie wykorzystał błąd ostrowskiej defensywy i z kilku metrów pokonał Troszczyńskiego. Trzecia bramka to efekt kolejnego błędu obrońców Ostrovii.
    Jedyną bramkę dla Ostrovii strzelił Tomasz Grupa, który zaskoczył Mierzwickiego strzałem głową, po podaniu Maćka Pilarskiego.

Klasa okręgowa

AKS Victoria na fotelu lidera.
    AKS Victoria Ostrzeszów po efektywnym zwycięstwie w Bralinie została liderem kaliskiej klasy okręgowej.
    Podziałem punktów zakończył się mecz w Ostrowie pomiędzy Centrą i Piastem Kobylin. Obie drużyny mają zamiar walczyć o IV ligę. Bramka dla Centry padła po samobójczym golu Adama Sadowskiego w 14 min. Wyrównał Przemysław Gustowski w 88 min. Rolbud Pleszew zrehabilitował się przed własną publicznością za niedawną kompromitację w Kobylinie. Wygrali 2:0 ze Swędrnią Koźminek po golach Błażeja Marczaka w 44 min i Marcina Czajczyńskiego w 47 min.
    Iskra Sieroszewice pokonała Barycz Janków Przyg. 1:0. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Jaworski w 42 min. Grom Golina wykorzystał atut własnego boiska i pokonał Pogoń Stawiszyn 2:1.
    Prowadzenie dla Gromu uzyskał Arkadiusz Kowalczyk w 22 min, wyrównał Andrzej Szelągowski w 30 min, a trzy punkty zapewnił gospodarzom Adam Cyfer zdobywca bramki w 73 min. W meczu dwóch beniaminków Olimpia Brzeziny pokonała Piasta Czekanów 4:1. Bramki dla Olimpii zdobyli: Grzegorz Banaś w 30 min, Remigiusz Zmyślony w 75 min, Radosław Sikora w 85 min i Sylwester Gołębiowski w 90 min. Jedyną bramkę dla Piasta strzelił Tomasz Szyszka w 54 min. Rezerwy czwartoligowego Jaroty Jarocin gładko pokonały w Odolanowie tamtejszą Odolanovię 4:2.
    Dwie bramki dla Jaroty zdobył Karol Oczkowski w 12 i 80 min, a po jednej Dawid Cieślak w 52 min i Włodzimierz Łojek w 75 min pokonując własnego bramkarza. Trafienia dla gospodarzy zaliczyli: Karol Gościniak w 35 min i Paweł Matuszak w 55 min.

14.Barycz Janków Przyg.(11) 2 1 2:3 0-1-1

Sokół Bralin-AKS Victoria Ostrzeszów 0:4 (0:1)
    Bramki: 0:1 Bogumił Stempin (44), 0:2 Wojciech Szymczak(70), 0:3 Sebastian Gawron(72), 0:4 Radosław Dolata(76)
    Sędziowie: Tomasz Głuch jako główny, oraz Piotr Pluta i Waldemar Wandelewski- asystenci

Bogumił Stempin

Sokół: Kazimierczak- Ostapski, Kacyna, Wylęga, Krupa- Michalski, Szefner, Urbański, Narękiewicz- Gałkowski (84 Kunz), Hojka (72 Cieplik)
    AKS Victoria: Zaborowski(84 Kasperczyk)- Konstanciak, Adamiak, Śmieiński, Kosma- Franikowski (63 W.Szymczak), B.Stempin, D.Szczepaniak, Cepa (71 Dolata)- Gawron (77 Pietrzak), Kolenda.
    Po dobrej grze, drużyna AKS Victoria odniosła efektywne zwycięstwo na boisku w Bralinie nad tamtejszym Sokołem. Pierwsza połowa była bezbarwna. Piłkarze obydwóch drużyn rozgrywali akcje głównie w środkowej strefie boiska. Mało było celnych strzałów na bramki. W 17 minucie Tomasz Adamiak z rzutu wolnego trafił piłką w poprzeczkę.

Wojciech Szymczak

W 44 minucie AKS Victoria zdobyła gola. Artur Kosma wrzucił piłkę w pole karne, gdzie nieobstawiony Bogumił Stempin z bliskiej odległości pokonał bramkarza Sokoła. Bramka do szatni- tak mówi się w żargonie piłkarskim.
    Po przerwie nastąpiły prawdziwe emocje piłkarskie. Trener Sokoła zmienił ustawienie swojego zespołu na bardziej ofensywne. Zagrał trójką napastników, pozostawiając w obronie tylko trzech zawodników. Przez 20 minut skutkowało to znaczną przewagą miejscowych. Pod bramką Karola Zaborowskiego co chwilę robiło się “gorąco". Gdy miejscowi kibice czekali na wyrównującą bramkę, nastąpił kontratak gości. Wojciech Szymczak przejął długie podanie z głębi pola, wbiegł z piłką w pole karne i strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik meczu.
    W dwie minuty później było już 3:0. Sebastian Gawron wygrał pojedynek z obrońcą, a następnie przerzucił piłkę nad wybiegającym bramkarzem. Po kolejnych trzech minutach znów bramkarz Sokoła musiał wyjmować piłkę z siatki. Składną akcję ostrzeszowskiej drużyny wykończył Radosław Dolata.
    Było to pięć minut, które wstrząsnęło Sokołem Bralin. Do końca meczu nie byli już w stanie zagrozić ostrzeszowskiej drużynie. Ostatnie 10 minut AKS Victoria grała w osłabieniu. Młodzieżowiec Marcin Kolenda doznał kontuzji, a na ławce rezerwowych z młodzieżowców był tylko bramkarz Marcin Kasperczyk, który z konieczności musiał wymienić się w bramce z Karolem Zaborowskim.
    W sumie był to dobry występ ostrzeszowskiej drużyny. Była wreszcie dobra skuteczność. Jedyny mankament to zbyt duża ilość niepotrzebnych żółtych kartek pokazanych przez sędziego piłkarzom AKS Victoria.

14.Sokół Świba 2 0 2:5 0-0-2

AKS Victoria II Ostrzeszów- Sokół Świba 4:2(4:1)
    Bramki: 1:0 Damian Balcerzak (6), 2:0 Jacek Skórski (17), 3:0 Przemysław Kasza (18), 4:0 Grzegorz Matyjak (36), 4:1 Jarosław Kucharzak (40- rzut karny), 4:2 Kucharzak (79)
    AKS Victoria: Grzegorz Bierski- Robert Bierski (75- Łopata), Skórski, Stempin, Łakomy (46 A.Piekarski)- Matyjak, Barański (60 Tetlak), Jakubiak, Pułkownik- Kasza (65 Młoczyński), Balcerzak.
    W pierwszej odsłonie meczu zawodnicy AKS Victoria imponowali skutecznością. Serial bramkowy rozpoczął Damian Balcerzak po indywidualnej akcji. W 17 min gola zdobył Jacek Skórski strzałem głową po rzucie wolnym Grzegorza Matyjaka. W minutę później było już 3:0 po strzale głową Przemysława Kaszy w samo “okienko" bramki. Czwartą bramkę zdobył Grzegorz Matyjak po kontrataku. Goście pierwszą bramkę uzyskali w rzutu karnego. Po przerwie do ataku ruszyli zawodnicy Sokoła Świba. W 47 min słupek ratuje gospodarzy od utraty bramki. W kolejnych minutach Grzegorz Bierski broni dwa strzały z bliskiej odległości. W 66 minucie Robert Bierski nie wykorzystał rzutu karnego. W 79 minucie Jarosław Kucharzak strzałem z rzutu wolnego ustalił wynik meczu.