»   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

IV liga - Grupa Południowa

Bez niespodzianek
    W drugiej kolejce wiekszość spotkań zakończyła się zgodnie z przedmeczowymi prognozami. Wysoką formę prezentują piłkarze Jaroty Jarocin, którzy tym razem wysoko 4:0 pokonali LKS Gołuchów. Astra Krotoszyn łatwo zdobyła trzy punkty w Kępnie. W Polonii Kępno pogłębia się kryzys organizacyjny. Trener Jacek Kłodnicki, nie mogąc się dogadać z zarządem, opuścił zespół już po pierwszej kolejce. Podobnie uczynił bramkarz Maciej Zdrojewski. Pechowe punkty stracił w Pępowie Doktór Czarnylas. Rewelacyjnie w rozgrywakach spisuje się młodzież Ostrovii, która po dwóch kolejkach jest współliderem tabeli, szczęśliwie grają piłkarze Białego Orła Kożmin. Już drugi mecz rozstrzygają w ostatnich minutach. Tym razem pokonali Błękitnych Psary po golu Pawła Świtały w 90 minucie z rzutu karnego. W niedzielę 24 sierpnia w Ostrzeszowie w ramach III kolejki miało się odbyć ciekawe spotkanie pomiędzy Doktórem Czarnylas i Ostrovią Ostrów Wlkp. Niestety, ostrzeszowscy kibice nie obejrzą tego meczu. Spotkanie to ze względu na bezpieczeństwa odbędzie się na stadionie w Ostrowie Wlkp.

Błękitni Psary - Polonia Kępno
Doktór Czarnylas - Ostrovia Ostrów Wlkp.

2:1 (1:1)
    Bramki: 1:0 Marcin Kaczmarek /28/, 1:1 Remigiusz Włosiak /38/, 2:1 Łukasz Ratajczak /62/
    Doktór: Mierzwicki - Miszczyński, Jankowski, Besarabiw, Sikora - Jarczak /80 P. Szubert/, Sobczak, Zadka, Grzesiek /85 Zielazny/ - Mrowiński /80 Izydorski/, Włosiak.
    Lepszym zespołem byli piłkarze Doktóra, ale komplet punktów przypadł gospodarzom.
    Pierwszą bramkę Dąbroczanka zdobyła w 28 min po ogromnym zamieszczaniu w polu karnym Doktóra. Stracona bramka podziałała mobilizująco na podopiecznych Piotra Kolendy. Okres przewagi Doktóra został uwieńczony zdobyciem bramki. Remigiusz Włosiak wykorzystał "wrzutkę" w pole karne i strzałem głową w drugi róg bramki pokonał bramkarza. Po przerwie piłkarze z Pępowa praktycznie całym zespołem bronili się przed szturmem przyjezdnych. Wystarczyła tylko jedna kontra i punkty zostały w Pępowie.

Klasa okręgowa

Pogrom Rolbudu w Kobylinie
    W najciekawszym spotkaniu drugiej kolejki kaliskiej klasy okręgowej Piast Kobylin rozgromił Rolbud Pleszew 5:0. Obie drużyny są w tym sezonie zaliczone do grona faworytów walczących o awans do czwartej ligi. Na stadionie w Kobylinie potwierdzili to jednak tylko piłkarze Piasta. Trzy gole dla zwycięzców strzelił Marcin Jagodziński, a po jednym celnym trafieniu dołożyli jeszcze Marek Nowicki i Krzysztof Hubert. Słabo spisuje się kolejny faworyt rozgrywek Centra Ostrów Wlkp. Zespół trenera Jerzego Błaszczyka został w przerwie letniej poważnie wzmocniony, ale na razie efekt jest mizerny. W meczu z rezerwami Jaroty w Jarocinie. Centra wskazywała wynik remisowy 2:2. Bramki dla Centry zdobyli: Piotr Kasprzyk w 12 min i Maciej Bzderek w 19 min, a dla Jaroty: Krzysztof Matuszak w 42 min i Artur Sobczak w 70 min. AKS Victoria Ostrzeszów w meczu z Gromem Golina mógł odnieść rekordowe zwycięstwo. Skończyło się tylko na 3 bramkach, bo ostrzeszowscy piłkarze mieli w tym spotkaniu fatalnie nastawione celowniki.
    W meczu Swędrnia Koźminek - Sokół Bralin padł wynik remisowy 1:1. Gola dla Sokoła strzelił Jacek Gałkowski w 60 min, wyrównał Radosław Janiak w 90 minucie z rzutu karnego.
    Złamania nogi w tym meczu doznał grający trener Swędrni Ryszard Adamek.
    Również wynikiem nierozstrzygniętym 2:2 zakończyło się spotkanie Baryczy Janków Przyg z Olimpią Brzeziny. Bramki dla Baryczy zdobyli Karol Kubyszek i Rafał Drożdżyński, dla Olimpii obydwa gole strzelił Remigiusz Zmyślony z rzutów karnych. Korona Pogoń Stawiszyn po ciężkim meczu pokonała Iskrę Sieroszewice 3:2. Bramki dla Korony uzyskali: Bogdan Kaczmarek dwie - w 55 min i 87 min i Arkadiusz Gałązka w 15 min, a dla Iskry: Krzysztof Laskowski w 77 min i Radosław Wyraz w 83 min. W meczu dwóch beniaminków, Piast Czekanów przegrał z Odolanovią Odolanów 1:2.
    Nie odbył się zaległy mecz z pierwszej kolejki Odolanovia Odolanów - Barycz Janków Przyg. Nowy termin ustali Wydział Gier KOZPN Kalisz.

3:1 /1:1/
    Bramki: 1:0 Sebastian Gawron /6/, 1:1 Robert Adamski /20 - rzut karny/ 2:1 Adam Cyfert /52 - gol samobójczy/, 3:1 Kamil Franikowski /82/.
    Sędziowie: Andrzej Fiszbach jako główny oraz Marek Korczak i Dariusz Smolarek - asystenci.
    AKS Victoria: Zaborowski - Kontanciak, Adamsiak, Śmieiński /46 Pietrzak/, Kosma - Kozica /65 Franikowski/, Bogumił Stempin, Dariusz Szczepaniak, Łukasz Szczepaniak /85 Cepa/ - Dolata, Gawron /68 Szymczak/.
    Grom: Półtoraczyk - Tomaszewski, Adamski, A. Cyfert, Waszkiewicz - M. Cyfert, Kowalczyk, Barański, Kryś - Wachowiak /57 Troiński/, Idkowiak /70 Gurling/
    Mecz niewykorzystanych szans - tak krótko można określić spotkanie. Gdyby ostrzeszowscy piłkarze wykorzystali tylko część znakomitych okazji, to wynik byłby bardzo okazały. Tak seryjnie marnowanych "setek" już dawno nie widziałem.
    Trener Marek Chatliński będzie musiał ostro popracować na treningu z zawodnikami celem poprawienia skuteczności, bo w meczu z Gromem Golina ten element gry wyglądał katastrofalnie. W całym spotkaniu piłkarze AKS Victoria byli ośmiokrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem i ani razu nie zmusili Piotra Półtoraczyka do kapitulacji. Oprócz tego Sebastian Gawron dwukrotnie, mając przed sobą pustą bramkę, z kilku metrów nie potrafił umieścić futbolówki w siatce. Za pierwszym razem strzelił wysoko nad poprzeczką, a następnie posłał piłkę obok słupka.
    Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 6 minucie Sebastian Gawron strzałem głową po dokładnym podaniu Radosława Dolaty. W 20 minucie był już remis. Sędzia spotkania dopatrzył się faulu Kontanciaka na Waszkiewiczu w polu karnym i podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Robert Adamski. Po przerwie trwał nadal napór miejscowych. Mnożyły się niewykorzystane okazje. W 54 minucie obrońca Gromu Adam Cyfert wyręczył ostrzeszowskich piłkarzy i strzałem głową pokonał własnego bramkarza. Wynik meczu ustalił Kamil Franikowski, który skierował piłkę do siatki odbitą przez bramkarza po strzale Łukasza Szczepaniaka.

Bramka: 0:1 Wilem Młoczyński (6)
    AKS Victoria: Grzegorz Bierski - Skórski, Piotr Stempin,Łakomy, Robert Bierski - Matyjak /70 Tetlak/, Jakubiak, Barański, Arkadiusz Piekarski - Młoczyński /74 Szymczak/, Balcerzak
    Po wyrównanym i zaciętym pojedynku minimalnie lepsi okazali się piłkarze z Ostrzeszowa. Jedyną bramkę meczu strzelił Wilem Młoczyński, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Masovii po wrzucie piłki z autu przez Roberta Bierskiego. W końcówce meczu zawodnik Masovii uległ groźnej kontuzji i konieczna była interwencja Pogotowia Ratunkowego z Ostrzeszowa, spotkanie zostało przerwane na ponad pół godziny.

Sokół Świba - Pelikan Grabów
0:1 (0:0)
    Bramka: 0:1 Damian Czech (65)
    Pelikan Grabów: Konieczny - Botkiewicz, Duchnik, Skupin - D. Czech, Cegła, M. Czech, Mieszała, Geppert - Kucharski, Dębski/55/ Maciejewski.

Zmiany w ligach
    Kilka dni temu Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej dokonał wielu korekt dotyczących gry zespołów w grupach. W klasie A Lilia Mikstat została przeniesiona z grupy I do grupy II w miejsce LZS Godziesze, które będzie grało w grupie I. Z klasy B grupa III Szczyt Szczytniki został przeniesiony do grupy II, a LZS Mikorzyn do grupy IV. W wyniku zmian w klasie B, w grupie III /grają w niej zespoły z powiatu ostrzeszowskiego/ w każdej kolejce będą pauzowały dwa zespoły.