»   Prenumerata elektroniczna

Piłka nożna

IV liga - Grupa Południowa

Udany debiut Doktóra
    Udanie wypadł debiut drużyny Doktór Czarnylas w IV lidze. Podopieczni Piotra Kolendy z łatwością pokonali 4:1 zespół Wisły Mróz Borek. Faworyt rozgrywek Jarota Jarocin rozgromił 4:0 beniaminka Koronę Piaski. Niewiele gorzej spisali się konkurenci w walce o awans - Astra Krotoszyn i Sokół Kleczew. Niespodzianką jest wysokie zwycięstwo odmłodzonej Ostrovii i to na wyjeździe. Dość nieoczekiwanej porażki doznali piłkarze Kani Gostyń, którzy na własnym boisku ulegli drużynie z Pępowa. Zespół Kani Gostyń przed sezonem został osłabiony, gdyż kilku jej zawodników przeniosło się do Piasta Kobylin. Biały Orzeł Koźmin pokonał Polonię Kępno 1:0, po bramce Grzegorza Gmerka w 87 minucie.

4:1 (2:0)
    Bramki: 1:0 Remigiusz Włosiak (3), 2:0 Dominik Sobczak (30), 3:0 Wojciech Grzesiek (56), 4:0 Witold Mrowiński (69), 4:1 Michał Bzodek (89-rzut karny).
    Sędziowie: Maciej Jagodziński jako główny oraz Marcin Kęt i Grzegorz Pawlak - asystenci.
    Doktór: Mierzwiecki - Besarabin, Jankowski, Sikora, Miszczyński - Grzesiek, Sobczak, Jarczak(85 M.Szubert)Zadka (71 P.Szubert)-Mrowiński (80 Kolenda), Włosiak. Wisła Mróz: Biegański - Naskręt, Bzodek, Nowaczyk, Frydryszczak- T. Walkowiak , Sz.Walkowiak, Leciej, T.Kaczmarek- Wojciechowski, D. Kaczmarek.
    Doktór Czarnylas udanie zadebiutował w czwartej lidze. Zespół Doktóra, który swoje mecze rozgrywa w Ostrzeszowie, już w pierwszym spotkaniu potwierdził swoje aspiracje walki o miejsce w czołówce tabeli.Już w 3 minucie, po uderzeniu Remigiusza Włosiaka, beniaminek cieszył się z pierwszej w historii bramki strzelonej w czwartej lidze. Z każdą minutą gry wzrastała przewaga gospodarzy. W 25 minucie Dominik Sobczak strzelił mocno z 30 metrów, piłka odbiła się od słupka, trafiła w głowę bramkarza i wpadła do siatki. Najładniejszą bramkę kibice obejrzeli w 56 min. Wojciech Grzesiek oddał silny strzał z prawej strony boiska, tuż przy linii końcowej, piłka minęła zaskoczonego bramkarza i wylądowała w drugim rogu bramki. Festiwal strzelecki dla zespołu z Czarnegolasu zakończył Witold Mrowiński, który z bliska wykończył podanie Wojciecha Grześka. Goście honorową bramkę zdobyli z rzutu karnego w 87 minucie, po faulu bramkarza Mateusza Mierzwieckiego. Pewnym egzekutorem jednostki był Michał Bzodek. Zwycięstwo Doktóra Czarnylas mogło być bardziej okazałe. Dwukrotnie Remigiusz Włosiak był w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 55 min jego strzał obronił bramkarz, a w 75 min piłka po jego strzale trafiła w słupek. Swoje kolejne bramki w tym meczu mogli zdobyć:Dominik Sobczak i Witold Mrowiński. Po ich strzałach piłka minimalnie mijała bramkę.

Klasa Okręgowa

Beniaminek liderem
    Pierwszym liderem kaliskiej klasy okregowej została Iskra Sieroszewice, która niespodziewanie pokonała zespół AKS Victoria Ostrzeszów. Była to kolejka beniaminków. Oprócz zwycięstwa Iskry, swój mecz wygrał Piast Czekanów, a Olimpia Brzeziny uzyskała wynik remisowy. Piast Czekanów pokonał rezerwy Jaroty Jarocin 1:0. Jedyną bramkę zdobył Maciej Bąk w 33 minucie. W meczu Olimpia Brzeziny - Pogoń Stawiszyn padł wynik 1:1. Prowadzenie dla Pogoni zdobył Jarosław Nawrocki w 35 minucie, wyrównał Grzegorz Banaś w 45 min. Najciekawsze spotkanie rozegrano w Pleszewie, gdzie spotkało się dwóch głównych pretendentów do awansu Rolbud i Centra. Mecz zakończył się zwycięstwem Rolbudu 2:1. Prowadzenie dla Centry uzyskał Maciej Bzderek w 43 min. Wyrówanał Jarosław Musiał w 48 min, a zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Błażej Marczak w 59 minucie z rzutu karnego. Punkty stracił również Piast Kobylin, który zremisował 1:1 w Bralinie z Sokołem.Prowadzenie dla Sokoła zdobył Robert Łydka w 31 minucie. Wyrównał Marcin Jagodziński w 60 min. W ostatnim meczu kolejki Grom Golina przegrał u siebie ze Swędrnią Koźminek 1:2. Bramkę dla Gromu strzelił Robert Adamski w 36 min z rzutu karnego. Obydwa gole dla Swędrni zdobył Radosław Janiak w 23 i 81 min. Spotkanie Odolanovii Odolanów z Baryczą Janków Przygodzki odbędzie się w piątek 15 sierpnia.

2:0 (2:0)
    Bramki: 1:0 Krzysztof Laskowski(2), 2:0 Tomasz Wiecha (12). Sędziowie: Piotr Marucha jako główny oraz Paweł Michalak, Piotr Wrzeszczyński - asystenci.
    Iskra : Maląg- Rudowicz, Siwak, Dera, Jaworski- Barczak, Jarosik, Zapała, Owczarek (87 Wojciechowski)- Wiecha, Laskowski
    AKS Victoria: Zaborowski- Kosma, Adamiak, Śmieinski, Kozica- Łukasz Szczepaniak, Dariusz Szczepaniak, Bogumił Stempin, Dolata (56 Cepa) - Konstanciak (78 Wojciech Szymczak), Gawron ( 56 Pietrzak)
    Od porażki rozpoczęli nowy sezon piłkarski zawodnicy AKS Victoria. Na nierównym boisku w Sieroszewicach gospodarze zaprezentowali prosta grę, bez zawiłych kombinacji, ale nadzwyczaj skuteczną. Dla odmiany, zawodnicy z Ostrzeszowa próbowali gry technicznej z dużą ilością podań oraz indywidualnych dryblingów. Taka gra na dziurawej murawie nie mogła przynieść powodzenia.
    Już pierwszy atak Iskry zakończył się powodzeniem.W prosty sposób ostrzeszowska obrona została rozmontowana i Krzysztof Laskowski nie miał najmniejszych problemów w pokonaniu Karola Zaborowskiego. W 12 minucie bylo już 2:0 dla Iskry, kolejny błąd ostrzeszowskiej obrony wykorzystał Tomasz Wiecha, który strzałem z 8 metrów umieścił piłkę w bramce obok wybiegającego z niej Karola Zaborowskiego.
    Zawodnicy AKS Victoria pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 22 minucie Łukasz Szczepaniak otrzymał dokładne podanie z głębi pola i będąc 20 metrów od bramki przelobował nie tylko wybiegającego bramkarza, ale również bramkę. W tej części meczu okazję do zdobycia gola mieli jeszcze Dariusz Szczepaniak i Piotr Konstanciak.
    W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ większej zmianie. Zespół AKS Victoria optycznie przeważał, a gospodarze przeprowadzali groźne kontrataki. W 69 minucie po strzale głową Bogumiła Stempina piłka zatrzymała się na poprzeczce. W trzy minuty później Arkadiusz Pietrzak, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem, strzelił obok słupka. W 80 min Tomasz Wiecha mógł podwyższyć wynik dla Iskry, ale będąc blisko bramki fatalnie przestrzelił.