» Numer 32


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

FESTYN INTEGRACYJNY w Kuźnicy Grabowskiej

    Ten niedzielny dzień był dla nas wszystkich sprawdzianem. Pokazaliśmy, że tak naprawdę nie ma przepaści między ludźmi sprawnymi a niepełnosprawnymi. Ten festyn pozwolił nam zbliżyć się i poznać jeszcze dokładniej szlachetność osób niepełnosprawnych.


    Imprezę rozpoczął miniturniej piłki nożnej. Rozgrywki między sobą prowadziły zespoły: MASOVIA KRASZEWICE i AJAX ROJÓW oraz OLIMPIA BRZEZINY i LZS KUNICA GRABOWSKA. W ostatecznym pojedynku wygrała MASOVIA KRASZEWICE. Za zdobycie I m otrzymała od wójta gminy Kraszewice Józefa Olszewskiego puchar okolicznościowy.
    Były również dodatkowe atrakcje. Należały do nich przede wszystkim zabawy zręcznościowe dla każdego: rzut woreczkami do kosza, rzut oszczepem do koła, rzut "ringo", rzuty lotkami i polowanie na smoka. W zabawach tych chętnie brali udział zarówno sprawni (I gr.), jak i niepełnosprawni (II gr.). W każdej konkurencji można było zdobyć określoną liczbę punktów, które później zostały zsumowane. I tak w grupie pierwszej I m zajął Andrzej Tomala, a w grupie drugiej I m wywalczył Władysław Żurawski - WTZ Kuźnica Grabowska. Zwycięzcy otrzymali zasłużone nagrody. Poważniejszym wyzwaniem był RZUT PALETĄ "EURO" O PUCHAR WÓJTA GMINY KRASZEWICE. Tutaj rywalizowano indywidualnie i drużynowo. Do boju stanęły tylko dwie drużyny: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE- RYSZARD KRZYWANIA- GŁUSZYNA contra KAL POL- KUNICA GRABOWSKA- wygrali reprezentanci KAL -POL Kuźnica Grabowska. Indywidualnie zwyciężył Zbigniew Skonieczny z Kraszewic i otrzymał PUCHAR WÓJTA GMINY KRASZEWICE. Puchar wręczyła przew. Rady Powiatu Bożena Sitek. Imprezie uroku dodały występy artystyczne WTZ, które niewątpliwie wzbudziły zainteresowanie. Jednak najważniejszym punktem, przede wszystkim dla tych, którzy wcześniej zakupili losy, była loteria fantowa, w której nie było pustych losów. Tradycyjnie na koniec coś dla roztańczonych, czyli zabawa z zespołem SKRYPT.

J. Krzyżanek


1994 - 2007 © Borkow