» Numer 31


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

998

Pożary przy żniwach!
   Okres żniw niedawno się rozpoczął, a strażacy już informują o pożarach, które powstały przy tych właśnie pracach polowych. 21 lipca w Zajączkach prawdopodobnie od iskry, która wydostała się z ciągnika rolniczego, zapaliła się słoma na ściernisku. 26.07, w Kaliszkowicach Ołobockich na skutek zwarcia instalacji elektrycznej zapalił się kombajn zbożowy. Straty ok. 400 zł. Natomiast w Komorowie paliło się zboże na pniu oraz słoma. Tutaj przypuszcza się, że ogień powstał od iskry z kombajnu.

Plaga
   W ubiegłym tygodniu strażacy bardzo często byli wzywani do akcji, które polegały na usuwaniu gniazd os, szerszeni. Jako lokum owady najczęściej wybierały strychy, poddasza, garaże.

Zdarzenie drogowe
   22 lipca na ul. Wojska Polskiego w Ostrzeszowie wskutek niezachowania należytych środków ostrożności doszło do wypadku, w którym uczestniczyły 2 pojazdy - Fiat 126p i Star. Straty ok. 4.000 zł.

Znowu suche trawy
   26 lipca w Rogaszycach sucha trawa paliła się na nasypie kolejowym. Podejrzewa się, że ogień powstał od wyrzuconego z pociągu niedopałka papierosa. Natomiast kolejnego dnia trawa paliła się w Kochłowach, a przyczyną były iskry, które wydostały się spod klocków hamulcowych pociągu.

Nieostrożna krowa
   W minioną niedzielę strażacy otrzymali bardzo nietypowe zgłoszenie. Przejeżdżający pociąg spłoszył krowę, która pasła się niedaleko torów. Wystraszone zwierzę wbiegło na torowisko, powodując zagrożenie. Przy pomocy linki szybko schwytano krasulę i oddano ją właścicielowi.

Rob


1994 - 2007 © Borkow