»   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Bieg "Pod powodziową falę"

Od powodzi stulecia, jaka nawiedziła nasz kraj w 1997 r., mija właśnie sześć lat. Niektórzy już o niej zapomnieli. Dobrze pamiętają ją ci, którzy wówczas ucierpieli najbardziej. Dlatego dla upamiętnienia tamtej tragedii władze Opola postanowiły zorganizować 5 lipca bieg, wymownie nazwany "Pod powodziową falę". Jego trasa, długości prawie 12 km, prowadziła wzdłuż nabrzeży Odry, dziś spokojnej, za-bezpieczonej wałami. Bieg ukończyło 105 zawodników. Najszybszy okazał się znany biegacz z Gniezna, reprezentant kraju Andrzej Krzy-ścin. Do mety dobiegli także zawodnicy z powiatu ostrzeszowskiego. Na pozycji 11 uplasował się Marian Świtoń z Bukownicy (41.08 min.), będąc jednocześnie drugi w kategorii powyżej 40 lat. Pozostali zajęli następujące miejsca: Włodzimierz Juszczak z Ostrzeszowa - 18 (43.23 min.), Waldemar Sitek z Bukownicy - 29 (46.08 min.) i Hie-ronim Matysiak z Kobylej Góry - 74 (55.22 min.).