» Numer 28


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

WTZ w Zakopanem

   Początek czerwca 2003r. był bardzo emocjonujący dla podopiecznych WTZ w Ostrzeszowie, ponieważ w dniach 2.06.03. - 5.06.03. byli uczestnikami wycieczki do Zakopanego. Pełni energii i optymizmu wyruszyli na podbój polskich gór, by kolejny raz udowodnić sobie i innym, że nie ma barier, których nie można pokonać. Ponieważ do plecaków zabrali również słoneczną pogodę, toteż już pierwszego dnia pojechali wyciągiem na Gubałówkę, gdzie, spacerując, podziwiali tatrzańskie krajobrazy.
   Po zakwaterowaniu i dobrym nocnym wypoczynku postanowili zdobyć Kasprowy Wierch. Mimo lekkiego strachu, dzielnie jechali na górę, a przed ich oczami roztaczały się piękne pejzaże. Byli z siebie dumni. Wieczorem bawili się przy dźwiękach zaprzyjaźnionej góralskiej orkiestry rodzinnej.


   Kolejny dzień młodzież spędziła po słowackiej stronie Tatr, zaglądając do Smokowca i nad Szczyrbskie Jezioro. Niektórzy po raz pierwszy przekraczali granice naszego kraju, więc było to dla nich duże przeżycie. Miłym zakończeniem tego dnia była obfita kolacja w zbójnickiej jaskini.
   Ostani dzień wyprawy uczestnicy poświęcili na zwiedzanie Zakopanego. Codzienne spacery po Krupówkach rozbudziły ich ciekawość. Trafili nawet na stary cmentarz przy ul. Kasprusie i nie ominęli targowiska z pamiątkami. Czas mijał nieubłaganie i trzeba było wracać w rodzinne strony. Z łezką w oku planowali powrót w Tatry. Może w przyszłym roku? Któż to wie?

(a)


1994 - 2007 © Borkow