» Numer 24


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

998

   Panująca susza przyczynia się do powstawania pożarów, głównie lasów i traw. W minionym tygodniu strażacy kilkanaście razy wyjeżdżali do takich akcji, m.in. w: Ostrzeszowie (ul. Zamkowa, Wiejska, Małkowkich), Niedźwiedziu, Szklarce Myśln., Kobylej Górze, Mielcuchach, Rogaszycach, Kosmalach, Myślniewie, Marydole, Bierzowie, Kuźnicy Myśln. Przyczyną większości pożarów było zaprószenie ognia przez osoby imiennie nieustalone, dlatego kolejny raz apelujemy, aby bardzo ostrożnie obchodzić się z ogniem.

*
   2 czerwca w Mikstacie na ul. Słowackiego strażacy usuwali gniazdo szerszeni z poddasza garażu. Natomiast 4 czerwca na ul. Południowej gniazdo usunięto ze szczeliny przewodu wentylacyjnego.

*
   Do nietypowego zdarzenia doszło 2 czerwca w Niedźwiedziu. Wskutek zwarcia instalacji elektrycznej wewnątrz elektrowozu doszło do pożaru. Maszynistę, który wcześniej ugasił ogień gaśnicami znajdującymi się na wyposażeniu maszyny, zabrało pogotowie ratunkowe, gdyż prawdopodobnie zatruł się gazami pożarowymi. Po przybyciu zmiennika i dodatkowego elektrowozu pociąg kontynuował swój bieg.

*
   3 czerwca około godz. 12.45 straż została poinformowana o wypadku drogowym w miejscowości Bierzów (gm. Kobyla Góra). Kierowca Forda Focusa, prawdopodobnie wskutek niedostosowania prędkości jazdy do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Straty ok. 5.000 zł.

*
   5 czerwca w miejscowości Turze (gm. Ostrzeszów) strażacy usunęli plamę oleju z jezdni (droga krajowa nr 11), która powstała po kolizji.

*
   8 czerwca w Kobylej Górze na drodze wojewódzkiej nr 449, kierowca Opla Astry na skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i dachując wpadł do rowu. Osoby ranne zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe. Straty ok. 15.000 zł.

Rob


1994 - 2007 © Borkow