» 2003 rok


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Rok X Nr 20 (427)
14.05.2003


10-lecie Fabryki Mebli "UNIMEBEL"
   W 1993 r. powstała w Ostrzeszowie Fabryka Mebli "UNIMEBEL". Konsekwentne działania, podejmowane przez właściciela firmy - Jana Muchę i wysiłek wielu innych osób doprowadziły do tego, że swoje 10-lecie "UNIMEBEL" obchodzi jako jedna z najnowocześniejszych, najbardziej cenionych firm meblarskich, której wyroby są uznane i chętnie kupowane w całym kraju, a nawet poza jego granicami.

więcej...

LEKARZE NA ŁAWIE OSKARŻONYCH
  8 maja w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie rozpoczął się proces pięciu lekarzy - trzech z Kalisza i dwóch z Ostrzeszowa, oskarżonych o błąd w sztuce lekarskiej, przez co poniósł śmierć Jacek Ślęzak. Pierwsza rozprawa trwała nieco ponad godzinę i ograniczyła się do ustaleń proceduralnych.

więcej...

MÓGŁ NORMALNIE ŻYĆ
  To miał być mój następca, mógł normalnie żyć i funkcjonować - tak p. W. Ślęzak rozpoczyna wspomnienie tamtej tragicznej nocy.

więcej...

Dziewczyna czasu
  Agnieszka - majowa dziewczyna.

więcej...

997
   Komunikaty policji...

więcej...

998
   Komunikaty straży pożarnej...

więcej...

Od czego zacząć naprawę III Rzeczpospolitej ?
   Na postawione w tytule pytanie, uczestnicy toczonej na łamach "Rzeczpospolitej" debaty, odpowiadają, raczej zgodnie: od zmiany ordynacji wyborczej na większościową i wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Obawiam się, że gdyby udało się ten postulat zrealizować i na nim naprawę państwa zakończyć, to spotka nas srogi zawód i następna potężna dawka frustracji !

więcej...

PRZY KUFELKU
  Na czym to skończyliśmy? Aha, że w Unii to już jesteśmy, tylko że mamy jeszcze polską złotówkę, o którą będzie głosowanie i "szlus", przyjdzie twój lider i będzie robił swoje.

więcej...

TAKICH PROPOZYCJI NIE DOSTAJE SIĘ CODZIENNIE
  Konferencja u starosty z nowym dyrektorem ZZOZ

więcej...

SONDA CZASU - Oczekiwania wobec nowego dyrektora ZZOZ

więcej...

MATURY 2003
   Jak co roku w maju rozpoczęły się matury. Dla tysięcy młodych ludzi, stojących przed swym pierwszym egzaminem dojrzałości - czas emocjonującej próby. Dla ich rodziców i najbliższych - wojna nerwów.

więcej...


Prezentacja Ostrzeszowa na EUROPAWOCHE w Stuhr
   W dniach 2 - 4.05.2003 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaźni i Wsparcia Stuhr - Ostrzeszów z siedzibą w Stuhr (www.ffvso.de) w tamtejszych imprezach integrujących Europę "EUROPAWOCHE" wzięli udział przedstawiciele Ostrzeszowa.

więcej...


Parafianie z Kaliszkowic Kaliskich budują kapliczkę
   Parafia w Kaliszkowicach Kaliskich w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji parafianie postanowili odnowić, a właściwie zbudować kapliczkę na miejscu starej, pochodzącej z 1939 roku. W czasach swoje świetności kapliczka była bardzo ładna, murowana. Okupant ją zniszczył. Po wojnie została postawiona nowa, ale niepodobna do poprzedniej, mniej okazała. Okazją do zbudowania kapliczki niemal identycznej jak przedwojenna stał się jubileusz parafii.

więcej...


Kraszewice - Dzień Ziemi
   26 kwietnia w Gimnazjum w Kraszewicach odbył się I Powiatowy Turniej Ekologiczny. Organizatorem imprezy była p. Maria Kędzia - nauczyciel biologii.

więcej...

Na biwaku
   W dniach 30 kwietnia - 4 maja radosne chwile spędzili harcerze drużyny "Nieprzetartego Szlaku" działającej przy Zespole Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych.

więcej...

Być strażakiem...
   5 maja - z okazji Dnia Strażaka, dzieci 5- i 6-letnie z Przedszkola w Kaliszkowicach Kaliskich odwiedziły remizę strażacką w swojej miejscowości.

więcej...

Konkurs ekologiczny dzieci 6-letnich
   25 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej w Rojowie Gminny Konkurs Ekologiczny pt. "Ziemi lżej, gdy odpadów mniej" dla dzieci 6-letnich.

więcej...

"Ziemia trudnej jedności..."
   O pewnym widowisku w kobylogórskim gimnazjum...

więcej...

Piłka nożna
   Spotkania, statystyki, tabele...

więcej...

Okiem kibica
  Sędziowie wszystko mogą?

więcej...

Tenis ziemny
   Deblowy turniej tenisa ziemnego - "Dworek" 2003 po raz dru­gi.

więcej...

Tenis stołowy
   Szanse awansu UKS "Piast" Ostrzeszów...

więcej...

I miejsce dla naszego strzelca
   3 maja w Wolicy koło Kalisza rozegrane zostały IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w Strzelectwie Myśliwskim, nieoczekiwanym triumfatorem w klasyfikacji indywidualnej klasy powszechnej został Paweł Prędki członek Koła Łowieckiego nr 25 "Czajka" w Kraszewicach.

więcej...

Zawodnicy LKS "ORKAN" medalistami Mistrzostw Wielkopolski LZS
   W piątek, 9 maja br. na stadionie OLIMPII w Poznaniu odbyły się Wielkopolskie Mistrzostwa Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych w lekkiej atletyce. Na starcie stanęło ponad 700 zawodników i zawodniczek, reprezentujących wszystkie kluby w kategorii junior i junior młodszy.

więcej...

Nasze pociechy...
   Zdjęcia naszych nowonarodzonych pociech....

więcej...W numerze również


"Gołąbki" w klatce
Kieszonkowcy z targowiska zatrzymani...

KALEJDOSKOP
   Tłumy ludzi, generalne mycie nagrobków, wódka wypijana pod święcone jajko - takie obrazki można było zobaczyć tydzień po Wielkanocy...

II Powiatowa Wystawa Gospodarcza
Młodzież powiatu ostrzeszowskiego w drodze do Unii Europejskiej - 31 maja i 1 czerwca 2003r.
   Już po raz trzeci ostrzeszowskie Liceum Ogólnokształcące będzie miejscem prezentacji najaktywniejszych i najprężniejszych firm naszego powiatu...

Targi Rolne - Doruchów 2003
   Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Powiatowe Koło Wielkopolskiego Związku Hodowców Koni w Ostrzeszowie, Agroturystyczne Stowarzyszenie Ziemi Ostrzeszowskiej oraz Wielkopolska Izba Rolnicza i Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Ostrzeszowie zapraszają do wzięcia udziału w targach rolnych...

Dzień Strażaka
   W bardzo rodzinnej atmosferze 9 maja br. w sali OSP w Ostrzeszowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Strażaka. Na spotkanie przybyli licznie zaproszeni goście...

Irytacje
   Wróciłam z targowiska spocona - nie z upału, ale z nerwów. Niech ktoś wreszcie "ruszy" tych panów ze Straży Miejskiej...

ANGIELSKI W PODRÓŻY I PRACY
   LESSON A2 TRAVELLING BY AIR (ARRIVALS) - PODRÓŻ SAMOLOTEM (PRZYLOTY)...

Nie tylko maturzyści
   Swój pierwszy poważny egzamin pisali też uczniowie trzecich klas gimnazjów...

Wiosenny koncert w Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach
   6 maja 2003r. o godz. 14 w Domu Pomocy Społecznej w Kochłowach odbył się koncert muzyki klasycznej...

Ogłoszenia drobne
   Motoryzacyjne, Nieruchomości, Różne, Rolnicze, Praca, Zgubiono-Znaleziono, Matrymonialne...

HOROSKOP APOLLIŃSKI
   Co nas czeka...

Zosia ma oczy błękitne
   Popularne marcowe Krystyny za nami, a teraz, 15 maja, równie często świętujące Zofie, Zośki, Zosienki...

PROGNOZA POGODY
   PROGNOZA POGODY DLA TYGODNIKA CZAS OSTRZESZOWSKI. 14 - 18 maja 2003 r...

Do kogo na IMIENINY
   Solenizanci w tym tygodniu...

Pierwsze Komunie
   W naszym cyklu "Moja I komunia św." prezentujemy kolejne zdjęcie...


1994 - 2007 © Borkow