» Numer 20


  »   Archiwalne numery
  »   Ogłoszenia drobne
  »   Reklama
  »   Prenumerata elektroniczna

Parafianie z Kaliszkowic Kaliskich budują kapliczkę

    Parafia w Kaliszkowicach Kaliskich w tym roku obchodzi swoje 50-lecie. Z tej okazji parafianie postanowili odnowić, a właściwie zbudować kapliczkę na miejscu starej, pochodzącej z 1939 roku. W czasach swoje świetności kapliczka była bardzo ładna, murowana. Okupant ją zniszczył. Po wojnie została postawiona nowa, ale niepodobna do poprzedniej, mniej okazała. Okazją do zbudowania kapliczki niemal identycznej jak przedwojenna stał się jubileusz parafii. Już w 2000 r. powstał Społeczny Komitet Budowy Figurki, w skład którego weszli panowie: Bogusław Kamionka, Łukasz Kubiaczyk, Andrzej Jarosz, Kazimierz Łopata, Henryk Wojtaszek i sołtys Kazimierz Trzeciak.


    "Chcemy, by kapliczka była wierną kopią przedwojennej. Będzie klinkierowa dachówka, kopuła i krzyż z miedzi, opłotowanie. W kapliczce umieszczona zostanie figura św. Jana. Wszystko musi być zrobione starannie i ładnie, żeby było godne XXI w. Chcielibyśmy zdążyć na Boże Ciało, aby mogła tu zostać odprawiona msza św. Wszystko wykonujemy społecznie. Każdy daje jakiś grosz- na ile kogo stać. Robocizna też we własnym zakresie - kto co potrafi, to robi. Do przedsięwzięcia przyłożyła się też Rada Sołecka. Będzie to wspólne dzieło wszystkich parafian i bardzo się z tego cieszymy" - powiedział p. Kamionka.
    
Komitet Budowy Figurki dziękuje za dotychczasową pomoc i zwraca się z prośbą o wszelką możliwą pomoc finansową, aby budowa kapliczkli mogła być ukończona w przewidywanym terminie.

sm


1994 - 2007 © Borkow